מרגי למפכ"ל: העמד לדין את היורקים על חיילים

הח"כ החרדי שיגר מכתב למפכ"ל שבו הוא מבקש ממנו להחריף את צעדי המשטרה כלפי הקיצוניים היורקים על חיילים ואף לבחון העמדתם לדין.

חיים לב , כ"ח באייר תשע"ה

הפגנת חרדים . ארכיון
הפגנת חרדים . ארכיון
צילום: פלאש 90

החרדים נגד הקיצונים: ח"כ יעקב מרגי (ש"ס) שיגר מכתב למפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו שבו הוא מבקש ממנו להחריף את צעדי המשטרה כלפי הקיצונים היורקים על חיילים ואף לבחון העמדתם לדין פלילי.

"לא נעלם מנגד עיניך מסע ההסתה הפרוע שמזכיר תקופות אפלות בהיסטוריה הלא רחוקה של העם היהודי. מסע ההסתה הקרוי בשם הבזוי: חרד"קים, שתוצאתו האחרונה היא תקיפת קצין צה"ל בשכונת מאה שערים בירושלים", כתב מרגי.

לדבריו, ניתן להעמיד את הקיצוניים לדין על סעיפים פליליים נוספים מעבר להסתה. "ידוע לי שחלק מהתלונות נמצאות על שולחנה של הפרקליטות שטוענת שזה במסגרת חופש הביטוי. כמי שקנאי לחופש הביטוי, ברצוני לומר לך שהסרטונים שמראים קומץ חרדים קיצונים יורקים על חייל במדים ומכנים אותו בקריאות גנאי בליווי תמונות מאיימות ניתן לבחון לגביהן העמדה לדין בסעיפים נוספים מעבר להסתה".

מרגי מוסיף כי מצב של הבלגה "תוביל לאלימות כלפי מגמות אחרות בציבור החרדי. מצב שכזה שבו הם מזהים את חולשת אוכפי החוק, יוביל למשטר של פחד בחברה החרדית".