הסדר הישן: ברצלונה אלופת ספרד

המכונה מברצלונה לא עוצרת. רגע לפני גמר ליגת האלופות זכו השחקנים של מועדון הכדורגל באליפות ה-23 של המועדון. זה יגמר בטרבל?

נרי וייס , כ"ט באייר תשע"ה

מסי וניימאר בתמונה אופיינית העונה
מסי וניימאר בתמונה אופיינית העונה
צילום: רויטרס

סיבה למסיבה. בואו נחזור אחורה בזמן: העונה התחילה עם עונש כבד מנשוא עבור הקבוצה הקטאלונית. כאילו לא מספיקה העונה הרעה שעברה עליהם, הגיעה פיפ"א וגזרה על הקבוצה מחבל קטלוניה שבספרד , ברצלונה הגדולה, עונש חסר מימדים: אי אפשרות של רכישת שחקנים חדשים בשתי חלונות ההעברה הקרובים, ינואר 2015 ואוגוסט 2015.

עבור קבוצה בסדר גודל של ברצלונה, עונש זה היה בקלות יכול להיות גזר דין מוות, כי בברצלונה לא יכולים להרשות לעצמם עוד עונה ללא אף זכיה בתואר.

אז ברצלונה מיהרה ורכשה מספר שחקנים, כמה מההחתמות היו תמוהות למדיי ונראו בבירור שנעשו תחת לחץ וללא מחשבה ארוכת טווח ובעלת התאמה למועדון.

הליגה החלה וברצלונה גילתה כי החזרה אל קדמת הבמה צפויה להיתקל בקושי נוסף. יריבתה המרה, ריאל מדריד, גם היא לא נשארה חייבת והתחזקה בצורה משמעותית למדיי. העונה החלה וריאל לא הפסיקה לנצח. 22 ניצחונות רצופים, רונאלדו בשיאו ומסי מתעמת עם המאמן החדש שהונחת על ידו בקבוצה הקטאלונית. יותר נמוך מזה אי אפשר היה לרדת.

ואכן, משם הקבוצה מברצלונה רק הלכה והתייצבה. התחרות הייתה צמודה, גם בין רונאלדו למסי במלכות השערים, וגם בין שתי הקבוצות הטובות בליגה הספרדית. רק לאחרונה הלכה והתבהרה התמונה - ברצלונה קרובה לאליפות.

אמש (ראשון), אחרי ניצחון 1:0 קטן גדול על האלופה היוצאת אתלטיקו מדריד מרגליו של ליאו מסי בשערו ה-41 העונה, קבעה בארסה הגדולה בצורה נחרצת - היא חזרה. האליפות, בארסה, השליטה המוחלטת והכדורגל השמח. כולם שוב כאן.

למעשה זוהי האליפות החמישית בשבע השנים האחרונות עבור הקטאלונים. האליפות השביעית של ליאו מסי בקריירת המשחק שלו בבוגרים של ברצלונה, והוא רק בן 28. מדהים לא?!

כעת בברצלונה יתרכזו בגמר ליגת האלופות ב6.6, שם תעמוד לה יובנטוס האיטלקית ותנסה להפריע בדרך לזכיה מרשימה בטרבל. הכל יכול לקרות.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il