הודעה על 'נקודות חובה' בכל חידוש רשיון נהיגה

נהג, שנרשמו לחובתו נקודות, יוכל לקבל תדפיס מפורט של העבירות, כולל מועדי ביצוע העבירות ואמצעי התיקון, בעמדות "רשיומט".

ידידיה בן אור , כ"ט באייר תשע"ה

יסגר ליומיים. משרד הרישוי
יסגר ליומיים. משרד הרישוי
צילום: פלאש 90

משרד התחבורה והבטיחות בדרכים החל לציין רשמית בטופס חידוש רישיון הנהיגה, את מספר הנקודות שנזקפו לחובתו של הנהג, בגין עבירות תנועה.

על פי התקנה החדשה, בכל הנפקה של רישיון נהיגה על ידי משרד התחבורה, ירשמו הנקודות שנזקפו לחובתו של הנהג בחלקו העליון של הרישיון. מדובר בחידוש או בכפל רישיון נהיגה, שהונפק בגין אובדן או גניבה.

שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, ציין כי מסירת מידע לנהגים על מספר הנקודות שנצברו לחובתם, עשוי לעודד נהגים שצברו מספר רב של נקודות, לנהוג בצורה זהירה יותר ולהימנע מביצוע עבירות תעבורה נוספות.

נהג, שנרשמו לחובתו נקודות, יוכל לקבל תדפיס מפורט של העבירות, כולל מועדי ביצוע העבירות ואמצעי התיקון הנדרשים בגינן, באחת מעמדות השירות האוטומטיות ("רישיומט") המוצבות ב-51 סניפי סופר פארם, בכל רחבי הארץ, במוקד הטלפוני 5678* ובאתר משרד התחבורה MOT.GOV.IL.

יצוין כי עמדות "רישיומט" בהן ניתן לקבל תדפיס מפורט של הנקודות, מוצבות גם במשרדי הרישוי המחוזיים, בקניון הדרים בנתניה ובקניון סרקין בפתח תקוה. עמדה נוספת מוצבת במשרדי הממשלה שבקרית הלאום בירושלים.

סמנכ"ל בכיר תנועה במשרד התחבורה, אבנר פלור ציין כי אגף הרישוי במשרדו מתכוון להציב בקרוב כ-20 עמדות "רישיומט" נוספות, בסניפי הסופר פארם, בכל ברחבי הארץ.