דנינו: לבחור מפכ"ל מתוך המשטרה

המפכ"ל ניצל את מושב הפתיחה של כנס לשכת עורכי הדין, לבשר כי "בקרוב תפרסם חקירה משמעותית מהגדולות שניהלה המשטרה".

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ט באייר תשע"ה

המפכ"ל יוחנן דנינו
המפכ"ל יוחנן דנינו
פלאש 90

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו, משתתף במושב הפתיחה של הכנס השנתי ה-15 של לשכת עורכי הדין שמתקיים באילת.

דנינו התייחס לחילופי השרים ואמר, כי "אני רוצה לאחל לשר הנכנס, ח"כ יריב לוין, הצלחה בתפקידו. בימים הקרובים יכנס כבוד השר לעומק הסוגייה של בחירת מפכ"ל חדש למשטרת ישראל".

"סגל הפיקוד הבכיר של משטרת ישראל מונה קצינים מצויינים וראויים, ודעתי היא כי יש לבחור את המפכ"ל הבא מתוך שורות הארגון", קבע דנינו.

לדבריו, "כפי שכבר אמרתי לשר הנכנס למקצועיות, הנסיון המצטבר והעובדה שהספ"כ הנוכחי היה שותף מלא ל'מפנה' ולתהליכים שעוד יימשכו זמן רב, חוצי מפכ"לים וחוצי קדנציות, יש משמעות גדולה מאוד על מידת ההצלחה בתפקיד".

המפכ"ל התייחס לגל הטרור בירושלים, וציין כי "שמירת הביטחון בבירה תהיה תמיד משימה מרכזית, בהיבט של בטחון המדינה ותחושת הביטחון של תושבי הבירה. כמה חיונית עבודת השוטרים והלוחמים של משטרת ישראל ששומרים על ביטחון המדינה בכלל וירושלים בפרט".

בהמשך דבריו ציין המפכ"ל את ההידברות בין המשטרה לעדה האתיופית, "אנו נמצאים בדו שיח פורה ומפרה עם בני העדה האתיופית, שמטרתו לקרב ולחזק את האמון בין המשטרה לבין בני העדה. שומעים את טענותיהם שבחלקן הן מוצדקות".

המפכ"ל הפתיע את הנוכחים, כאשר בישר כי בקרוב תותר לפרסום פרשייה מסועפת הקשורה למאבק בפשיעה המאורגנת "אנו לא מפסיקים אף לרגע, מלבצע מאמצים ומהלכים, במסגרת המלחמה בתופעה, שהניבו במהלך הימים האחרונים, כתב אישום חמור כנגד אחד הארגונים במחוזי בת"א, אשר מייצר הרתעה משמעותית בקרב ארגוני הפשיעה. בימים הקרובים תתפרסם חקירה משמעותית מהיותר גדולות שניהלה המשטרה בישראל. יש עליה צו איסור פרסום ולא ארחיב כעת בנושא".