קרע בסיעת יהדות התורה

חברי 'דגל התורה' נעדרו מישיבת סיעת יהדות התורה. הסיבה: חילוקי דעות סביב איוש הוועדות וחברות ח"כ אייכלר בוועדה למינוי דיינים.

חיים לב , כ"ט באייר תשע"ה

גפני ופרוש
גפני ופרוש
צילום: פלאש 90

במשך תקופה ארוכה נשמר השקט בסיעת יהדות התורה, אולם כל הנראה עם האוכל בא התיאבון – וגם המריבות הפנימיות.

חברי 'דגל התורה' נעדרו היום (שני) מישיבת סיעת יהדות התורה. הסיבה: חילוקי דעות סביב איוש הועדות ופרשת אייכלר שעדיין לא שככה.

אמש התקיימה ישיבה בין חברי הכנסת של יהדות התורה בכל הנוגע לאיוש מקומות החברות בוועדות הכנסת אך כעבור שעה קלה זו התפוצצה.

"ב'דגל התורה' דורשים הסדר של 50-50 על פי הסדר הבא", מסביר גורם ביהדות התורה לערוץ 7, "מאחר ופרוש וליצמן מכהנים כסגני שרים, ומשה גפני מכהן כיו"ר ועדת הכספים וכמעט שלא תיתכן חברותו בוועדות הכנסת, דורשים בדגל התורה להעניק 50 אחוז מהתפקידים לאורי מקלב ו-50 אחוז הנותרים לחברי הכנסת מוזס ואייכלר. באגודת ישראל מסרבים ליחס הזה".

אך זה לא הסיפור היחיד שמעיב על היחסים הפנימיים ביהדות התורה. ביהדות התורה כועסים על ח"כ אייכלר שלדבריהם מנסה 'לסחור' בחברותו בוועדה למינוי דיינים כשהוא שוקל לוותר עליה תמורת ראשות הועדה לפניות הציבור. מנגד, בסביבת אייכלר מכחישים וטוענים כי מדובר בוויתור על סגנות יו"ר הכנסת תמורת ראשות הוועדה.

ב'דגל התורה' הכעס על אייכלר שבעתיים. לטענת גורמים ב'דגל התורה', ברגע שהחלה פרשיית אייכלר, אטם זאב אלקין אוזניו מכל בקשה העוסקת בקידום החוק הנורווגי ושקילת האפשרות שיחול אף על סגני שרים, ואולי יכניס את יעקב אשר הממוקם במשבצת השביעית ביהדות התורה.

הסאגה הזו תסתיים ככל הנראה בימים הקרובים, אולם עד אז עוד יעבור דם רע בעורקי הסיעה החרדית.

גורם בכיר באגודת ישראל מסר בתגובה כי "הסיעה החליטה בהסכמה שאייכלר יהיה חבר הוועדה למינוי דיינים וכך יהיה. הבקשה לקבלת הועדה לפניות הציבור באה בתמורה לויתור על תפקיד סגן יו"ר הכנסת. אגודת ישראל לא ויתרה על הוועדה למינוי דיינים. החרמת הסיעה מצד 'דגל' אינה קשורה למינוי דיינים".