נשיא פיפ"א יגיע היום לישראל, ייפגש עם נתניהו

ספ בלאטר, נשיא פיפ"א, ייפגש היום עם נתניהו ראש ממשלת ישראל בנושא עתירת הערבים להשעות את ישראל. מחר ייפגש עם אבו מאזן ברמאללה.

נרי וייס , א' בסיון תשע"ה

נתניהו עםבלאטר. מה תהיה תשובת פיפ"א?
נתניהו עםבלאטר. מה תהיה תשובת פיפ"א?
קובי גדעון, לע"מ

האם נשיא פיפ"א ספ בלאטר יעמוד לימינה של ישראל? זו השאלה ששואלים בכירי הכדורגל הישראלי בארץ, שם מקווים הם לתשובה חיובית.

לקראת הדיון בקונגרס הקרוב שיתקיים בסוף החודש בשוויץ, בלאטר ייפגש לסבב שיחות עם הצד הישראלי וזה הערבי, זאת בשל דרישת ג'יבריל רג'וב והתאחדות הכדורגל הערבית להשעות את ישראל מכל פעילות בינלאומית בכדורגל העולמי.

כזכור, רג'וב דורש להשעות את ישראל מכל פעילות ספורטיבית במסגרת פיפ"א, זאת בשל מספר הגבלות שאוסרת ישראל על שחקני ההתאחדות הערבית. 

לאחר שמישל פלאטיני הביע תמיכה בישראל, מעניין יהיה לראות מה תהיה דעתו של בלאטר. על פי בכירים בכדורגל הישראלי, נראה שבלאטר לא יצדד באף אחת, ויעדיף להביא את השאלה להצבעה בקונגרס שיתקיים כאמור בסוף החודש. 

בלאטר צפוי לנחות היום אחר הצהריים עם מטוסו הפרטי בישראל, ולאחר שייפגש עם ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, יכנס בלאטר מסיבת עיתונאים בשעות הערב עם יו"ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני.

מישראל יסע בלאטר לרמאללה, שם ייפגש עם אבו מאזן ויכנס גם שם מסיבת עיתונאים עם יו"ר ההתאחדות לכדורגל ומגיש הבקשה, ג'יבריל רג'וב. 

כיצד זה ייגמר? בהתאחדות לכדורגל לא קופאים על השמרים ועורכים סבב שיחות בכדי להבטיח שגם אם נושא הדרישה עולה לקונגרס, ישראל לא תושעה מפעילות בינלאומית במסגרת ארגון הכדורגל העולמי. 


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il