שוב: אירוע ספורט ברש"פ לזכר מנהיג הטרור

תנועת הפתח' קיימה אירוע ספורט מיוחד לזכרו של אבו ג'יהאד, האחראי לרצח 125 ישראלים. והיה גם שליח שבירך בשם הראיס...

שמעון כהן , א' בסיון תשע"ה

יודע גם לגנות. עבאס
יודע גם לגנות. עבאס
צילום: עיסאם רימאוו'י. פלאש 90

תנועת הפתח', תנועתו של אבו מאזן, ציינה באחרונה את יום השנה למות ה"שהידים" של רב המחבלים אבו ג'יהאד על-ידי ארגון עצרת ו"מרתון אסירי החירות". כך מדווח מכון 'מבט לתקשורת הפלשתינית.

באירוע, מדווחים אנשי המכון, קבע איש פת"ח ומזכיר התנועה בעיירה סלפית, עבד אל-סתאר עוואד, כי הארכי-מחבל ימשיך להיות דמות מופת עבור הנוער הפלסטינים.

לדבריו "עלינו להמשיך בדרך המאבק מתוך מחויבותנו לאסירים הגיבורים ונאמנותנו לדמם של השהידים, שהפכו את סבל עמנו לדלק של המהפכה שהציתה בנפשותינו את הנתינה וההקרבה. אבו ג'יהאד ימשיך לשמש בית ספר למהפכה ממנה ילמד הנוער הפלסטיני. לכו בדרך זו, חמושים באמונה במהפכה, במאבק ובצדקת הסוגיה הפלסטינית", כך צוטטו דבריו באל-חיאת אל-ג'דידה ותורגמו בידי אנשי 'מבט'.

יוזכר כי אבו ג'יהאד (ח'ליל אל-וזיר) היה ממייסדי תנועת הפתח' וכיהן כראש הזרוע הצבאית של אש"ף וסגנו של ערפאת. הוא עמד מאחורי מספר פיגועי טרור שבהם נהרגו 125 ישראלים. ב'מבט' מזכירים כי בין הפיגועים שהוא תכנן היה הפיגוע הרצחני ביותר בתולדות מדינת ישראל, פיגוע "אוטובוס הדמים" כביש החוף בשנת 1978, שבמהלכו נרצחו 37 ישראלים, מתוכם 12 ילדים.

כאמור, לאירוע הזיכרון למנהיג הטרור הגיע גם נציגו של יו"ר הרש"פ, אבו מאזן. היה זה נציג תנועת פת"ח אל-חמיד א-דיכ שמסר ברכות בשמו של עבאס.

יצוין כי אין זה אירוע הספורט הראשון אותו מייחדת הרשות הפלשתינית לזכרו של מנהיג הטרור. ב'מבט' מציינים כי בעבר ארגנה הרש"פ טורניר טניס שולחן, טורניר קט רגל ותחרויות ספורט נוספות לזכרו.