מכה לדפוס "הארץ"

העיתון הדתי-לאומי "בשבע" יעבור בסוף השנה לדפוס "ישראל היום", זאת לאחר שבית המשפט אישר את המהלך.

ערוץ 7 , א' בסיון תשע"ה

תוקף. שוקן
תוקף. שוקן
צילום: פלאש 90

השבועון "בשבע" יפסיק להיות מודפס בבית הדפוס גרפופרינט השייך לקבוצת "הארץ-דה מרקר" בסוף השנה הנוכחית. החל מראשית שנת 2016 תעבור הדפסת העיתון לבית הדפוס של "ישראל היום".

העיתון "גלובס" דיווח כי ההחלטה קיבלה הכשר של בית המשפט המחוזי בלוד. למעשה מדובר בפשרה בין הצדדים, אשר התקבלה בעצת השופט יעקב שפסר וקיבלה תוקף של פסק דין.

בית הדפוס של "הארץ" ניסה לעצור את העזיבה של "בשבע", שתוכננה מלכתחילה להתבצע כבר בראשית חודש יוני 2015, לאחר שלבית הדפוס ניתנה הודעה של 90 יום מראש.

לאחר מתן ההודעה המוקדמת מטעם העיתון "בשבע", בראשותו של דודו סעדה, הגישו בקבוצת "הארץ", שבשליטת משפחת שוקן, בקשה לצו מניעה נגד המעבר, זאת בטענה שההסכם בין הצדדים מחייב את העיתון להמשיך להדפיס במתקניו עד לסוף 2017.

ב"בשבע" טענו כי פרשנות החוזה שונה, וכי הסעיף כפוף לתנאים המסחריים הראויים.

השופט שפסר קיים עם הצדדים שיחה בלתי פורמלית באולם בית המשפט, במהלכה יעץ השופט לנציגי "הארץ" שלא להילחם בהחלטת "בשבע" להעביר את עסקיו לכל מקום שעולה על רוחו, וציין כי למעשה זו זכותו. מנגד ביקש השופט מ"בשבע" ללכת לקראת עיתון "הארץ" ולהמשיך להדפיס בעיתון עד סוף השנה.

הצדדים כאמור קיבלו את ההצעה שהפכה לפסק דין, והמעבר צפוי להתבצע בסוף השנה. אם אכן יבוצע המעבר מדובר במכה כלכלית קשה לקבוצת שוקן, המצטרפת למכה המשמעותית עוד יותר שספגה עם עזיבת "ישראל היום" את בית הדפוס של הקבוצה.