הושקו בנתב"ג: 17 עמדות שירות מהירות

עמדות השירות המהיר יאפשרו מעבר קל ופשוט לישראלים ותיירים עם בדרכון ביומטרי. "העמדות מוכיחות את עצמן".

עדו בן פורת , ב' בסיון תשע"ה

מעבר מהיר
מעבר מהיר
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

המשנה לראש הממשלה ושר הפנים, סילבן שלום, השיק הבוקר (רביעי) בנתב"ג את הצבתן והפעלתן של 17 עמדות שירות מהיר לבעלי דרכון ביומטרי.

עמדות השירות המהיר מאפשרות מעבר קל ופשוט לנוסע המחזיק בידיו דרכון ביומטרי, בין אם הוא ישראלי ובין אם הוא תייר והחלו לפעול לראשונה באוגוסט 2014. בחודשים אלה פעלו ארבע עמדות בלבד, כפיילוט, כאשר  שתיים מהן הוצבו בכניסה לישראל ושתיים נוספות ביציאה ממנה. 

בתחילת חודש מאי 2015 התווספו 13 עמדות, בתוכן גם עמדות המיועדות לתת שירות לבעלי מוגבלות, לקטני קומה ולילדים.

לאחרונה פורסם דו"ח ביניים של סקר שביעות רצון שביצעה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עבור רשות האוכלוסין וההגירה, לפי דרישות החוק, המצביע על שביעות רצון גבוהה של נוסעים ישראלים בעלי דרכון ביומטרי מהמעבר בעמדות האוטומטיות לבעלי דרכון ביומטרי בנתב"ג. יותר מ-86% מהנשאלים היו מרוצים מהתהליך בכלל וממשך הזמן שהוא ארך.

השר סילבן שלום אמר כי "הצבת העמדות החדשות, המאפשרות מעבר מהיר ופשוט של נוסעים בעלי דרכון ביומטרי, מציבה אותנו בשורה אחת עם נותני שירות בינלאומיים. העובדה שהפעלתן המלאה החלה ביומי הראשון בתפקיד היא אך סמלית ותואמת לחלוטין את חזוני להובלת שירות איכותי, מקצועי ויעיל".

מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה, אמנון בן עמי, ברך על הצבת העמדות: "זהו נדבך נוסף במכלול פעולות שאנו מקדמים לשיפור השירות לציבור. העמדות מוכיחות את עצמן יום יום הן בשירות לציבור הישראלי והן בשירות לציבור התיירים".