בשבע מהדורה דיגיטלית

ביקורת מופע - מצחיקים פי שניים

המופע החדש של אנדרדוס עומד באתגר הלא פשוט ומצליח להתעלות על קודמו

איתמר מרילוס , ב' בסיון תשע"ה | עודכן: 22:42

אנדרדוס
אנדרדוס
צילום מסך

הרבה יש לומר על המופע החדש של אנדרדוס, אבל על מנת שלא לעכב את הקוראים שבדרך לשנת הצהריים בשבתות הקיץ המתארכות, נתחיל מהסוף: לכו לראות.

בדרך כלל אומרים שסרט או מופע המשך תמיד יהיה פחות טוב מן הקודם – אז אומרים. אשתי ואני שנחיה היינו במופע בלוד, ולא זו בלבד שהאוטו עמד במקומו כשחזרנו, גם נהנינו מאוד.

המופע הנוכחי יצירתי, שנון ומוקפד. המערכונים הנוכחיים התבגרו ביחד עם החבורה, ולצד העיסוק בחיי הישיבה ובהומור של ביני"שים, המופע מוקדש גם לחיים עצמם ולהווי הקהילתי. אחד המערכונים המצוינים מציג זוג שניצל מהתרסקות מטוס, ומגלה זוג נוסף שניצל מהתרסקות קודמת. הזוג החדש מעוניין להפוך לתושב קבע, אבל בני הזוג הראשונים בוחנים האם הם יתאימו להווי הקהילתי הקיים: מהו נוסח התפילה, כמה ילדים הם מעוניינים להביא לעולם ועוד שאלות רבות המרמזות על ועדות הקבלה שביישובים רבים.

מערכון מוצלח נוסף מתאר את המחשבות הבלתי נשלטות בשעת התפילה, וזאת באמצעות יצירת עולם אלטרנטיבי שבו אפשר להשקיף על התפילה מלמעלה. אז על מה אנחנו חושבים? אוכל, קריירה, בן הזוג ומה לא. וכפי שאנדרדוס מציגים, זה קורה לבעלי בתים ולרבנים כאחד.

אם חלקים שהוצגו במופע הקודם של אנדרדוס היו מוכרים לקהל בשל הסרטונים המופיעים באינטרנט, הפעם החומרים חדשים כמו ש"ס חתנים בן יומו. המופע פונה כאמור לקהל בוגר יותר, ולפיכך גם המערכונים נדרשים להיות מתוחכמים יותר ועושים זאת בהצלחה רבה. בניגוד אולי למופע הקודם, הפעם אין הרבה קטעי סולו שמבוצעים על ידי שחקן בודד. היכרות עם תרבות פופולרית מומלצת בכדי להבין את הניואנסים הקטנים והמבוצעים היטב. רק ארמוז ואומר שאם יש לכם מעט זמן פנוי, מומלץ לצפות בשירי הסרט 'אלאדין' המשמש לאחד המערכונים. אין צורך להודות לי.

מה תהיה קפיצת המדרגה הבאה של אנדרדוס? אפשר רק לתהות. טלוויזיה? הופעות חוצות מגזרים? זה תלוי בעיקר בחבורה הנהדרת והמוצלחת שמצליחה להצחיק בלי להיראות מתאמצת יותר מדי. נותר רק לקוות שאף אחד מן השחקנים לא יבחר לפתע בקריירה אחרת, נגיד חבר כנסת.