"נילחם במיסיון כמו בעמלק"

בעקבות עצרת המיסיון הנערכת בהיכל ארנה בירושלים, הגיעו עשרות פעילים למחות נגד האירוע. חמישה נעצרו.

חזקי ברוך , ב' בסיון תשע"ה

עשרות בני אדם הגיעו הערב (רביעי) לעצרת התפילה ומחאה מול כנס המיסיון הנערך בהיכל ארנה בירושלים.

בין המשתתפים רב שכונת גילה - הרב אליהו שלזינגר, הרב יואל שוורץ, השר לשעבר אלי ישי, פעילי הימין ברוך מרזל ובנצי גופשטיין וחבר מועצת עיריית ירושלים אריה קינג.

במהלך העצרת נעצרו חמישה צעירים.

במהלך ההפגנה אמר הרב שלזינגר כי "אנחנו מוחים נגד אלה שרוצים להמיר דתם של יהודים. לא ניתן להם ונילחם נגדם כמו מלחמת עמלק".

בשבוע שעבר שיגר הרב אביגדור נבנצל מכתב לרב שטיינמן בו ביקש לפעול נגד קיומו של הכנס הנוצרי מסיונרי במהלך חג השבועות בירושלים. 

מאז נודע על דבר קיומו המתוכנן החלו להישמע עוד ועוד קולות הקוראים לבטלו, אם בשל עצם השימוש במתקן העירוני לטובת אירוע שתכליתו מיסיון האסור בחוק, ואם בשל התוכן הצפוי לאירוע, תוכן מתסיס ומעורר מחלוקת.

במכתבו לרב שטיינמן כותב הרב נבנצל: "ליבי יחיל בקרבי כאשר הראוני כי ח"ו יש בכוונת עיריית ירושלים לאפשר לערוך כנס של נוצרים ומסיונרים בירושלים עיר הקודש בעצם חג השבועות, וכוונתם ומגמתם להעביר יהודים על דת, רחמנא ליצלן. ואיך אשא דומיה לנפשי ומעי חמרמרו, ולכן אני מבקש ומתחנן מפני הוד מעלתכם כי יורו לכל הנוגעים בדבר, הן במישרים והן בעקיפין, שיעשו ככל אשר בידם, ולמעלה מזה, למנוע מכינוס רשעים זה להתקיים, וחס ושלום מחילול כבוד שמו יתברך".

עוד מוסיף הרב נבנצל וכותב: "וכאשר ידענו כי במקום אשר מסרו נפשם חפץ ה' הצליח שלא להפק זממם, ויה"ר שיערה ה' רוח ממרום ללמד תועים בינה ולהשיבם אל צור מחצבתם עד יקויים בנו מקרא שכתוב ויהי בימים ההם אשפוך את רוחי על כל בשר וגו'".

למכתבו זה של הרב נבנצל חברו רבנים נוספים בהם גם ראש ישיבת פורת יוסף ומנהיג ש"ס, הרב שלום כהן.