התביעה נגד ישראל - ל"הילוך גבוה"

בחודש יולי, חודש לאחר הגשת התביעה בהאג ב-26 ביוני, תגיע משלחת של בית הדין הפלילי הבינלאומי לביקור בישראל וביהודה ושומרון.

דלית הלוי , ג' בסיון תשע"ה

אבו מאזן
אבו מאזן
צילום: פלאש 90

שגריר "פלסטין" בהולנד, נביל אבו זניד, מסר כי המסמכים בנוגע להתנחלויות ול"פשעי המלחמה" במלחמה האחרונה ברצועת עזה יוגשו בעוד כארבעה שבועות לבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג וחודש לאחר מכן תגיע משלחת של בית הדין לביקור רשמי ראשון בישראל.

בראיון לרדיו "סות פלסטין" אמר אבו זניד, כי "על בסיס של בקשה שהוגשה ע"י שר החוץ הפלסטיני, ריאד אל-מאליכי, קבע בית הדין הפלילי הבינלאומי את ה-25 ביוני כמועד למסירת התיקים בנוגע להתנחלויות ולפשעי המלחמה בישראליים ברצועת עזה".

לדבריו, בראש המשלחת הפלסטינית יעמוד שר החוץ הפלסטיני ויתלוו אליו עורכי דין ופעילים בארגוני זכויות אדם פלסטיניים. משלחת בית הדין הפלילי הבינלאומי תגיע בחודש יולי לביקור ב"פלסטין", ביהודה ושומרון, במזרח ירושלים וברצועת עזה. לפי שעה לא ידוע אם ישראל תאפשר את כניסתה של המשלחת.

ממלא מקום יו"ר הפרלמנט הפלסטיני, אחמד בחר, קרא לרשות הפלסטינית להגיש תביעה נגד ישראל גם על "הפשעים" שביצעה ישראל ב''ירושלים הכבושה'' במקומות הקדושים לאסלאם ולנצרות.