ההצבעה בפיפ"א: הערבים מסרבים להגיע לפשרה

אחרי סבב הפגישות של נשיא פיפ"א ספ בלאטר עם הצד הישראלי והערבי, הערבים נשארים בעמדה שלהם. "כולם יודעים שאתם גזענים".

נרי וייס , ג' בסיון תשע"ה

ג'יבריל רג'וב עם אבו מאזן
ג'יבריל רג'וב עם אבו מאזן
פלאש 90

שמונה ימים לבשורה: האם נבחרת ישראל בכדורגל לא תעלה לעולם לטורניר אירופי יוקרתי? אם אכן דבר זה יקרה, לא יהיה זה בגלל איכות הכדורגל ורמת השחקנים, כי אם בגלל הפוליטיקה או יותר נכון - דרישת הערבים.

כזכור, ג'יבריל רג'וב, יו"ר התאחדות הכדורגל הערבית כיום העלה דרישה להשהות את ישראל על שלל נבחרותיה וקבוצותיה מכל פעילות השייכת לארגון הכדורגל העולמי, פיפ"א.

דרישת רג'וב הגיעה בשל אפליה שנעשית לדבריו כלפי שחקני הנבחרת הערבית, בכל הנוגע למעבר חופשי לחו"ל ובארץ.

לאחר סבב שיחות שערכו ראשי ההתאחדות לכדורגל עם ראשי ארגון הכדורגל העולמי, השבוע הגיע נשיא פיפ"א ספ בלאטר לירושלים ולרמאללה בכדי לנסות ולמצוא פיתרון שירצה את שני הצדדים.

בירושלים נפגש בלאטר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני, וברמאללה נפגש נשיא פיפ"א עם אבו מאזן, מגיש הבקשה רג'וב, ואף חבר הכנסת אחמד טיבי.

לאחר סבב שיחות, מאמצו של בלאטר ירדה לטימיון כשהצד הערבי אינו מסכים להגיע לפשרה שהציע נתניהו, ובצד הערבי נחושים להעלות את הדרישה להצבעה בפני הקונגרס העולמי לכדורגל שיתקיים ביום שישי הבא בשוויץ.

הפרשה אותה הציע נתניהו כללה חופש תנועה גדול יותר לספורטאים הפלסטינים, כמו גם הקמת ועדת פיקוח מיוחדת. בצד הערבי טוענים - ממשלת ישראל לא רוצה פיתרון אמיתי.

ראשי הכדורגל הערבי העלו גם את נושא הגזענות שקיימת ביציעי קבוצת הכדורגל של בית"ר ירושלים. מי שהיה אחראי לכך הוא לא אחר מאשר חבר הכנסת טיבי שדרש מנשיא פיפ"א להתערב "בכדי לשים קץ לתופעת הגזענות במגרשי הכדורגל, לרבות אוהדי בית"ר ירושלים, חברי הארגון לה פמיליה".

רג'וב בטוח בצדקת דרכו כשהיום אמר לאתר הספורט one: "אתם מתייחסים אלינו כמו אל כלבים. אין לנו מה להפסיד. כל העולם יודע שאתם גזענים ואין לי ספק שכולם יתמכו בנו בהצבעה".

לטענת רג'וב, אף ספורטאי ערבי לא מנצל את המעבר החופשי שלו בכדי להחדיר אמצעי לחימה וחבלה, "אני לא נותן שיהיה כזה דבר, גם הספורטאים וכולם יודעים שאני לא נותן ואוסר לנצל כזה דבר ולערבב עם הספורט".

רג'וב מצידו אומר עוד כי דרישתו להשהות את ישראל מארגון הכדורגל העולמי אינה בכדי לצבור אהדה בציבור הערבי שתביא אותו בסוף היום להחליף את אבו מאזן בשלטון. "אני פועל רק כדי שתפסיקו להשפיל ולהיות גזענים. אני לא מתכוון להוריד את זה מסדר היום, ותאשימו אחר כך את הממשלה שלכם בתוצאות".

 


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il