לא עוצרים באדום: הפועל ירושלים בדרך לגמר?

הפועל ירושלים ממשיכה להביס כשניצחה הערב את הפועל תל אביב במשחק השני בסדרת רבע גמר הפלייאוף, וכבר מובילה 2:0 בסדרה. תעצור בגמר?

נרי וייס , ג' בסיון תשע"ה

בעונה שעברה נפגשו הפועל תל אביב והפועל ירושלים לא מעט פעמים. אחת מהפעמים הייתה במשחק רבע גמר גביע המדינה בכדורסל, אז הדיחו האדומים מתל אביב את הירושלמים לאחר ניצחון בתוצאה 71:83, תוך תצוגת אימון יוצאת מן הכלל של ארז אדלשטיין.

העונה בהנהלת האדומים מתל אביב החליטו לנסות ולהתקדם צעד נוסף לעבר תואר ובמהלך תמוה פיטרו את המאמן המזוהה איתם ביותר וזה שהעלה אותם מהליגה הלאומית, הג'ינג'י אדלשטיין.

במקומו של אדלשטיין נחת בהפועל עודד קטש, גדול השחקנים הישראלים במכבי ת"א ומי שכה מזוהה איתה. קטש התרגל במהירות לצבע האדום, לאחר שכבר אימן בעבר את הפועל ירושלים וגלבוע גליל, אך נראה שמשהו רע קורה למאמן הצעיר והמבטיח.

זה החל מהתדרדרות לקראת סיומה של העונה הסדירה, ואל השיא הגיע הערב כשלפרקים ארוכים במשחק בין הפועל תל אביב המקומית להפועל ירושלים, במשחק השני בסדרת רבע גמר הפלייאוף הישראלי, נראה שהתל אביבים משחקים ללא אף הכוונה על הקווים וללא שנעשה אף תיאום ולימוד לקח מהמשחק הראשון בין השתיים.

אולי העובדה כי קטש מעולם לא הפסיד בסדרת רבע גמר הפלייאוף הישראלי היא שגרמה לשאננות יתר אצל השחקנים האדומים מתל אביב. אולי העובדה כי בכל שלוש סדרות הפלייאוף הקודמות בין שתי הקבוצות, ירושלים הובילה 0-1 אחרי המשחק הראשון, אך בכולן הפועל תל-אביב השלימה מהפך וניצחה בסדרה, היא שגרמה לשאננות.

מה שבטוח הוא שהמצב לא אידיאלי בהפועל תל אביב. חדר ההלבשה המפורק, חוסר השביעות של הצוות המקצועי מהתפוקה שנותנים שחקני הספסל התל אביבים והקו הקדמי החלש, הם הסיבות ליכולת החלשה של האדומים מתל אביב.

נראה שהערב המצב הקשה בהפועל תל אביב הגיע לשיאו, כשהשחקנים האדומים הושפלו על ידי ירושלים, שנראית כמו האלופה הבאה, בתוצאה 98:83. ניצחון שמעלה את הירושלמים למאזן 2-0 בסדרת רבע גמר הפלייאוף, האם זה ייגמר בניצחון חלק? ביום שני הבא נדע.

להפועל ת"א: גייטס 20, סקוט 19, אובאנון 17, לימונד 15, שולדברנד 3, נאור 3, קלי 2, סקוורר 2, וורקמן 2.

לירושלים: תומפסון 23 07 ריב'), הלפרין 22, טימור 18, אליהו 15, מקי 10 (8 אס'), רייט 6, סמית' 3, גפני 1.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il