ההתאחדות תגיש תלונה לפיפ"א נגד הפלסטינים

הפלסטינים התלוננו על כך ששחקן, שהורשע בטרור, עוכב במעבר הגבול. בישראל מאשימים: "עוד פרובוקציה מתוכננת"

ניצן קידר , ד' בסיון תשע"ה

ג'יבריל רג'וב. עוד פרובוקציה של ההתאחדות בראשותו
ג'יבריל רג'וב. עוד פרובוקציה של ההתאחדות בראשותו
פלאש 90

​ההתאחדות לכדורגל מתכוונת להגיש תלונה רשמית לפיפ״א נגד ההתאחדות הפלסטינית בעקבות הניסיון מצידה אתמול לבצע "פרובוקציה" במעבר גשר אלנבי.

אתמול הגיעה נבחרת הכדורגל של הרשות למעבר בדרכה לירדן, ואחד משחקניה, סאמח מראעבה עוכב למשך שעה קלה.

העיכוב נעשה על רקע העובדה שהשחקן הפלסטיני הורשע לפני כשנה וריצה עונש מאסר קצר, לאחר שניצל את אפשרות היציאה שלו עם הנבחרת, כדי להעביר כסף ומסרים ממחבלי חמאס ביהודה ושומרון לנציגי ארגון הטרור בקטאר.

במעבר הגבול, נערכה עם מראעבה שיחה לבירור נסיבות יציאתו כעת עם הנבחרת, והוא הוזהר מהעונש הצפוי לו אם ייתפס עוסק שוב בפעילות טרור במהלך שהייתו בחו"ל. לאחר מכן, המשיך עם הנבחרת בירדן.

בהתאחדות הכדורגל בישראל אמרו בתגובה לאירוע כי "ההתאחדות הפלסטינית, כחלק מהאסטרטגיה לקראת קונגרס פיפ״א בסוף השבוע הבא והבקשה להשעות את ישראל, חרגה מההסכמים עם פיפ״א וההתאחדות הישראלית, שמחייבים הודעה מוקדמת והעברת רשימה שמית של ספורטאים פלסטינים טרם יציאתם למשחק".

במקביל, שלח הבוקר יו"ר ההתאחדות לכדורגל, עופר עיני מכתב רשמי לנשיא ההתאחדות הבינלאומית לכדורגל, אופ"א, מישל פלאטיני, וביקש ממנו לסייע במניעת ההצבעה בקונגרס פיפ"א בשבוע הבא, על בקשת הפלסטינים להשעות את ישראל.

"הגיע הזמן שאופ"א תשמיע את קולה, ותבהיר באופן חד וברור שהיא מתנגדת להצעה הפלסטינית. הדבר צריך להיעשות לא רק באמצעות תמיכה והגנה על ההתאחדות הישראלית, שבמשך עשרות שנים חברה במשפחת הכדורגל הבינלאומית, אלא מתוך מצב בו אופ"א תוביל את הענף כולו נגד ההצבעה המסוכנת והבלתי מתקבלת הזו", כתב עיני לפלאטיני.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il