הפועל ירושלים בחצי גמר ליגת ווינר סל

זה היה קשה, לרגעים זה היה נראה שהמשחק בידיים של הפועל תל אביב. ולמרות סל שנפסל על הבאזר, י-ם בחצי הגמר לאחר הארכה.

נרי וייס , ז' בסיון תשע"ה

הלפרין ואליהו.יפגשו את האקסית הצהובה בגמר?
הלפרין ואליהו.יפגשו את האקסית הצהובה בגמר?
עודד קרני, מנהלת הליגה

איבדו את זה. אחרי מכבי תל אביב, גם היריבה הקשה מירושלים, הפועל, נמצאת בחצי הגמר. האם הן ייפגשו בגמר ליגת ווינר סל?

ירושלים ניצחה הערב בתום משחק דרמטי ומצויין את הפועל תל אביב בתוצאה 73:77, וקבעה "סוויפ" כשגברה בסדרת רבע גמר הפלייאוף על האדומים מתל אביב עם 3 ניצחונות. אבל קל זה לא היה.

דווקא מי שהובילה לאורך רוב המשחק הייתה הפועל תל אביב, כשלאחר שני ההפסדים המבישים במשחקים הקודמים בסדרה בין השתיים, האדומים מתל אביב רצו להראות מעט לחימה והרבה יכולת, ולירושלמים לא נותר מענה לנחישות של התל אביבים.

ממש על סף הירידה לרבע השלישי, הצליחו הירושלמים להפוך את התוצאה ולעלות לראשונה מפתיחת המשחק ליתרון מזערי, 49:51.

הקהל הביתי התעורר ודחף את הירושלמים מפתיחת הרבע הרביעי, מה שהגדיל את ההפרש ליתרון 51:57. ירושלים עם 1 מ-13 מחוץ לקשת לא הצליחה לברוח למרות הגנה נהדרת וגייטס הוריד ל 55-57 בלבד לירושלמים.

רביב לימונד השווה במתפרצת וירושלים ירדה לפסק זמן כדי לנסות לסיים את הסדרה כבר הערב. התוצאה המשיכה להישאר צמודה ביותר כש-3 שניות לסיום הזמן החוקי, לימונד לקח אחריות וקלע סל נהדר שכפה שוויון 66-66. 

הכדור האחרון היה בידיים של הירושלמים המקומיים. דונטה סמית' הוציא את הכדור לטיי מקי שחדר לסל וקלע עם הבאזר. הירושלמים כבר חגגו אבל השופטים ביקשו לצפות בהילוך החוזר והחליטו לפסול את הסל שלפי ההילוך החוזר נזרק ממש עם הבאזר. הולכים להארכה.

המשחק נשאר צמוד גם בהארכה, כשטיי מקי ובר טימור העלו את ירושלים ל-66:70 בתחילת ההארכה וינסי גייטס השווה עם ארבע נקודות רצופות. מקי קלע סל חשוב, לימונד החזיר, דוראנד סקוט השווה מהקו 73-73 פחות מדקה לסיום הארכה. סידרת איבודים של האורחים מתל אביב והחטאה של לימונד הביאו לסיום דרכה של הפועל תל אביב לעונת 2014/15 בליגה, ולהעפלתם של הירושלמים למעמד חצי הגמר, בדרך למפגש אפשרי מול הצהובים מתל אביב בגמר הליגה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il