מוזס לפירון: כל הפוסל - במומו פוסל

ח"כ מוזס הגיב לדבריו של ח"כ פירון נגד ההסכם הקואליציוני עם המפלגות החרדיות. "כך אנו מטיבים עם ילדי ישראל בעוד הם הרעיבו אותם".

חיים לב , ח' בסיון תשע"ה

מנחם אליעזר מוזס
מנחם אליעזר מוזס
צילום: פלאש 90

יו"ר סיעת יהדות התורה בכנסת ח"כ מנחם אליעזר מוזס תקף בחריפות את נציגי 'יש עתיד' ואת דבריו של ח"כ הרב שי פירון על ההסכם הקואליציוני שנחתם עם המפלגות החרדיות.

"פירון עמד כאן במליאה וגינה את ההסכם הקואליציוני של יהדות התורה. וכך הוא אמר: 'רשימת דרישות מוגזמת, כמעט חזירית. ההסכם עם יהדות התורה - הכרזה על מלחמת תרבות. שינויים בגיור, בקבורה, בנישואים, במעמד בתי הדין, במעמד בתי הספר החרדיים. הוא מתלונן שבאמצעות סיטואציה פוליטית משנים את פניה של האומה'", ציטט מוזס.

לדברי מוזס, "על זה נאמר 'כל הפוסל - במומו פוסל'. כמה מתאימות מילים אלו של פירון לדרישות 'יש עתיד' מלפני שנתיים. הרי באמצעות סיטואציה פוליטית ביקשו לשנות דפוסי ההתנהגות של ילדינו. ההסכם עם הציבור החרדי מהווה הכרזה על מלחמת תרבות?".

מוזס המשיך ותקף, "מי הכריז מלחמת תרבות? לא אותו פירון שגזר 11 גזירות במשרד החינוך? ואזכיר רק את גזרתו למנוע מתלמידים חרדים תקציב לקייטנות בימי החופש הגדול. רחמיו לא נכמרו אפילו על תלמידים חרדים מאזור הדרום שסבלו ממלחמת צוק איתן".

את דבריו סיים במילים: "'והשיב את הגזלה' – זו לא סחטנות. זהו צדק".