רוצים כיתות לימוד נפרדות - באוניברסיטה

מנהל עמותת "בית מדרש ישיבתי" מגבש קבוצות של סטודנטים עם תנאים תורניים, כלשונו, שימנעו "שחיקה תורנית".

בני טוקר , ח' בסיון תשע"ה

מרצה לימודים אוניברסיטה מורה סטודנטים
מרצה לימודים אוניברסיטה מורה סטודנטים
Office XP

הרב אביב זגלמן, מנהל עמותת בית מדרש ישיבתי שמפעילה רשת של בתי מדרש לסטודנטים, מספר לערוץ 7 על היוזמה החדשה - כיתות לימוד נפרדות לסטודנטים דתיים.

"מזה שנים רבות הבוגרים שלנו שמקפידים על הפרדה בין בנים ובנות, נאלצים להתפשר בתחום הזה באוניברסיטה. אין צורך להאריך בתיאור חוסר הצניעות המצוי באוניברסיטאות", אומר הרב זגלמן לערוץ 7.

הרב זגלמן

לדבריו, עד כה התקבלו עשרות פניות של סטודנטים שמעוניינים ללמוד בכיתות נפרדות, "אנחנו מגבשים 'קבוצת רכישה', במטרה לממש את כוח הקבוצה במשא ומתן מול האוניברסיטאות, כדי להשיג תנאים תורניים יחד עם קבלת תואר אוניברסיטאי.

"מדובר בבניית קבוצות של מועמדים לכניסה לאקדמיה, לפי תחומי לימוד, ומכרז בין האוניברסיטאות על כל קבוצה. התנאים התורניים הם: לימודים נפרדים לבנים ולבנות, ואפשרות נוחה ללמוד תורה בבית מדרש. מדובר על הפרדה מגדרית (בנים-בנות) בלבד, ולא הפרדה מגזרית, כך שיוכלו להצטרף לקבוצה מכל המגזרים בחברה הישראלית".

הרב זגלמן קובע כי שמירה על צניעות אינה חומרה. "חז"ל אומרים שאם יש דרך אחרת לא צריכים לעבור ליד הנהר כשהנשים מכבסות שם. אנחנו רואים באוניברסיטאות מה קורה, כולם ביחד מהבוקר עד הלילה, וחוסר הצניעות גדול, רבים רבים עוברים תהליך של שחיקה רוחנית וגם אם הם רוצים להתמודד הם בפועל לא מתמודדים.

"לצערי המרכזים החרדים כבר לא מקבלים מי שאינו חרדי, ומעבר לכך אנחנו רוצים להבדיל רק מגדרית ולא מגזרית, כל מי שרוצה הפרדה בין בנים בנות כולל חבר'ה חילוניים מוזמן להצטרף, עד כה נרשמו כבר עשרות במיוחד לתחום העבודה סוציאלית והנדסה לסוגיה".