בית המשפט: פלאפון תשלם את הקנס

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את עתירת פלאפון נגד הקנס שהוטל עליה בגין הפרת הוראות של המשרד.

אבי חיים , ט' בסיון תשע"ה

פלאפון
פלאפון
צילום: פלאש 90

בית המשפט המחוזי תל אביב דחה היום (רביעי) את עתירת חברת פלאפון שביקשה לבטל את הקנס שהוטל עליה על ידי משרד התקשורת לפני כחודש.

עתירת פלאפון הגיעה לאחר שמשרד התקשורת הטיל על פלאפון קנס בגובה 599,830 ש"ח בגין הפרה של הוראות הרישיונות בנושא הזמנת שירות של ספקי תוכן.

במשרד מסבירים כי על חברות הסלולר המאפשרות צריכת שירותי תוכן, לעמוד בהוראות משרד התקשורת, לפיהן החברות מחויבות בין היתר, לשלוח למנוי מסרונים בהם יפורטו מהות השירות, תעריפיו, ודרכי הפנייה האפשריות לצורך הסרת השירות. הוראות אלה לא ביצעה חברת פלאפון ובגין כך נקנסה.

לאחר הטלת הקנס פנתה פלאפון לבית המשפט בבקשה לבטל את הקנס, אך השופטים החליטו כי על החברה לשלם את הקנס ואף חייב אותה בהוצאות משפט בסך 20,000 ש"ח.

השופט אליהו בכר כתב בהכרעתו כי "טוב תעשה העותרת, כמו כל בעל רישיון עפ"י חוק התקשורת, לו תהא ערה עד למאוד לסכנות ולדרכי החתחתים העומדות בפני מנוי במהלך שימוש באותה פלטפורמה הנמסרת לטובת קבלת שירותים חיצוניים מעבר לאלה המסופקים לו ע"י בעל הרישיון עצמו, שכן לא מעט מנויים נכוו בדרכם לשירות בו לא חפצו או לא הבינו די את השלכות השימוש בו".

במשרד התקשורת מבהירים כי המשרד ימשיך לפקח ולאכוף את קיום הוראות הרישיון והחוק מצד חברות התקשורת, וזאת במטרה להגן על זכויות הצרכנים.