אירועי ספורט להנצחת מחבלים

יו"ר ההתאחדות הפלסטינית, שקורא לפיפ"א להחרים את ישראל, יזם טורניר טניס שולחן על שם המחבלת מהפיגוע בכביש החוף

בני משה , י' בסיון תשע"ה

כדורגל קט רגל
כדורגל קט רגל
צילום: פלאש 90

"באירועי ספורט ברשות הפלסטינית מאדירים מחבלים וחוגגים את הטבח של הספורטאים הישראלים במינכן", כך עולה מדו"ח של מכון "מבט לתקשורת הפלסטינית" שהתפרסם לקראת ההצבעה בקונגרס פיפ"א על היוזמה הפלסטינית להשעיית ישראל מהארגון.

בדו"ח שפורסם בעיתון "ידיעות אחרונות" נאמר בין היתר שזה אבסורד שהרשות הפלסטינית פועלת להשעיית ישראל בעוד היא עצמה לא מכבדת את ערכי הספורט ואת רוח המשחקים האולימפיים.

כך, למשל, נכתב בדו"ח כי ג'יבריל רג'וב יזם טורניר פינג־פונג על שמה של המחבלת דלאל מוגרבי שעמדה בראש חוליית המחבלים שביצעה את הפיגוע בכביש החוף ב־1978. בפיגוע נהרגו 35 ישראלים, בהם 12 ילדים, ו־71 בני אדם נפצעו.

דוגמאות נוספות: הפת"ח ארגן עצרת ואירוע ספורט לזכר אבו ג'יהאד, רב המחבלים שאחראי לרצח 125 ישראלים; הפת"ח העניק חסות לאליפות שחמט בחברון שנקראה על שם המחבל מרואן זלום שהיה אחראי לפיגועים רצחניים רבים, ובהם רצח התינוקת שלהבת פס בחברון.

בנוסף מוצגים בדו"ח ציטוטים בוטים של רג'וב . כשמרכז פרס לשלום ארגן משחק כדורגל בין ילדים ישראלים ופלסטינים, קבע רג'וב שמדובר ב"פשע נגד האנושות". רג'וב גם איים להדיח מנבחרת הכדורגל הפלסטינית שחקנים שיסכימו לשחק בישראל. בראיון לטלוויזיה הלבנונית הוא אמר, "אין לנו עדיין נשק גרעיני, אבל אני נשבע שאם היה לנו נשק כזה היינו משתמשים בו".