טיל חמאס לזירוז לידה

האזעקה גרמה לירידת מים בריצה למרחב המוגן- ליטל ילדה תינוקת בריאה בחדר הלידה. "העובר שומע הכל, מרגיש הכל ומגיב בהתאם".

אורלי הררי , י' בסיון תשע"ה

מזל טוב
מזל טוב
צילום: בית חולים קפלן

ליטל ואלרן ביטון, הורים לעופרי בת ה-3 המתגוררים באשדוד, היו בערב שגרתי לחלוטין ביום שלישי האחרון.

"טיילנו אחר הצהריים ולאחר שעופרי נרדמה ראיתי חדשות, ולפתע היתה אזעקה מפתיעה וכבר הרגשתי את הלחץ. לקחתי את עופרי למרחב המוגן כשהיא ישנה על הידיים, ותוך כדי הריצה החלה ירידת מים לא מתוכננת, ככל הנראה מהלחץ".

ליטל מוסיפה לתאר, "האזעקות תמיד מלחיצות, אך עכשיו במיוחד לאור העובדה שהגיעו במפתיע לאחר שקט יחסי של כמעט שנה מצוק איתן".

לאחר המתנה של מספר דקות במרחב המוגן, התקשרה ליטל לאמא שלה ודיווחה לבעלה שחייבים להגיע לחדר הלידה בבית החולים קפלן. "הגעתי לחדר הלידה והיה כאן עומס של יולדות לאורך הלילה ובבוקר. למרות זאת, יש לציין כי הצוות הרפואי שמתורגל במצבים כאלה עטף אותנו בהמון אהבה, סבלנות ושקט".

לאחר מספר שעות נולדה תינוקת בריאה ורגועה לבני הזוג המאושרים. "אנחנו מאחלים לילדינו ולכל ילדי ישראל שהמלחמות והאזעקות יפסיקו, ושיגדלו בנחת, בשקט ובבטחה. אין ספק שיצא משהו חיובי מהאיתות של החמאס – תינוקת מדהימה ומתוקה...", היא סיכמה.

ד"ר רוני לוי, מנהל חדר הלידה ומיון יולדות בבית החולים קפלן, אמר כי למרות שאין סקירה מדעית מחקרית לגבי הקדמת לידות כתוצאה מלחץ או חרדה, במצב של אזעקות וריצה למרחב המוגן, העובר הוא זה המשדר את האיתות לתחילת תהליך הלידה שומע הכל ומרגיש הכל ומגיב בהתאם.

"האם נמצאת בסטרס ואף חרדה שבהחלט יכולים להביא לירידת מים מוקדמת. אנחנו בכל מקרה מעניקים בקפלן ליולדת מקום בטוח ומוגן, ומנוסים בטיפול במצבים כאלה", הוא מסכם.