אישום: גרם ברשלנות למותה של פעוטה

תושב קריית גת בן 39 מואשם שהסיע את בתה הפעוטה של בת זוגו ברכבו כשהיא לא חגורה וכשהדלתות לא נעולות. הסוף היה קשה.

שלמה פיוטרקובסקי , י"ג בסיון תשע"ה

הפעוטה לא נחגרה. חגורת בטיחות
הפעוטה לא נחגרה. חגורת בטיחות
צילום: .thinkstock

פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (ראשון) לבית משפט השלום בראשון לציון כתב אישום נגד רומן בדלבייב, תושב קריית גת בן 39.

בדלבייב מואשם בגרימת מותה ברשלנות של פעוטה כבת שנתיים וחצי, שיבוש מהלכי משפט וריבוי עבירות על חובת חגירת ילדים ברכב.

על פי כתב האישום, בחודש דצמבר אשתקד הסיע בדלבייב, בן זוגה של אם הפעוטה באותה העת, את הפעוטה ברכב, כשהיא לא רתומה למושב בטיחות ובעודה מתהלכת ברכב באופן חופשי, בזמן נסיעה, וכל זאת בזמן שלרכב לא היו רישיון רכב וביטוח חובה תקפים.

בדלבייב אף לא נעל את הדלתות האחוריות של הרכב בנעילת ילדים, על אף שידע כי הפעוטה נוהגת "לשחק" עם דלתות הרכב, באופן העלול לסכן את חייה.

במהלך הנסיעה, כאשר בדלבייב פנה שמאלה בצומת בית-דגן, נפתחה דלת הרכב והפעוטה נפלה לכביש. הפעוטה נחבלה, התגלגלה על הכביש, וכשבריר שנייה לאחר מכן, בעודה על הכביש, פגע בה רכב שנסע בצומת לצד רכבו של בדלבייב, ואשר לא אותר עד היום. כתוצאה מהתאונה מתה הפעוטה במקום ופונתה לבית החולים ביחד עם אמה.

מיד לאחר התאונה, ניגש הנאשם לשוטר שטיפל בזירה, אמר לשוטר כי הוא יזיז את הרכב מהכביש וייגש אליו מיד לאחר מכן, אך לא ציין שהוא נהג ברכב ממנו נפלה הפעוטה. מיד לאחר מכן עזב בדלבייב את המקום.

בדלבייב הגיע לתחנת דלק, נכנס לחנות הנוחות במקום, קנה אוכל ושתיה על מנת לטשטש עקבות אלכוהול בדמו, ואף שאל את המוכר אם יש ברשותו מכשיר לבדיקת אלכוהול.

בהמשך, נעל את הדלתות האחוריות של הרכב בנעילת ילדים, על מנת לטשטש את העובדה שבזמן התאונה דלתות הרכב האחוריות לא היו במצב נעילת ילדים, והגיע לבית החולים, רק לאחר שהונחה לעשות כך ע"י המשטרה, למעלה משעה וחצי לאחר האירוע.