פירון: "ליצמן מקדיש זמנו לביטול החלטות גרמן"

לטענת הרב פירון, "ליצמן, מקדיש את רוב זמנו לביטול כל ההחלטות שגרמן קבלה. זה הקריטריון היחיד"

חיים לב , י"ג בסיון תשע"ה

איפה גרמן? ליצמן
איפה גרמן? ליצמן
צילום: פלאש 90

שר החינוך לשעבר ח"כ שי פירון (יש עתיד) תוקף בחריפות את סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) כשלטענתו עושה כל שביכולתו לבטל את רפורמות שרת הבריאות הקודמת ח"כ יעל גרמן.

"ליצמן, מקדיש את רוב זמנו לביטול כל ההחלטות שגרמן קבלה. זה הקריטריון היחיד", צייץ פירון דף הטוויטר שלו בהתייחס להחלטתו שדווחה הבוקר לראשונה ב'גלי צה"ל' לפיה יוכן תיקון לעדכון תקנות מי השתייה כך שתוחזר חובת הפלרת המים בכל הארץ. ח"כ פירון צירף עקיצה לציוצו וכתב כי "איזה מזל שגרמן לא החליטה לפתוח בית כנסת בכל בית חולים".

הבוקר דווח כי סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, הורה בדיון שהתקיים במשרד הבריאות לפני כמה ימים לאנשי המקצוע במשרדו להכין תיקון לעדכון תקנות מי השתייה כך שתוחזר חובת הפלרת המים בכל הארץ.

בלשכתו של ליצמן אישרו את הידיעה וממשרד הבריאות מסרו בתגובה שמדובר בפעולה חשובה לקידום בריאות השן בישראל.

הפלרה היא העשרת מי הברז בפלואוריד, אשר נועדה לשפר את בריאות השן של הציבור ולמנוע עששת.

שרת הבריאות לשעבר, יעל גרמן, הייתה הרוח החיה שעמדה מאחורי ההחלטה לבטל את חובת ההפלרה, וזאת תוך הסתמכות על מחקרים שהראו שהפלואור עלול לגרום לנזקים בריאותיים. בראיון לגלי צה"ל תקפה גרמן את ההחלטה, וטענה שמדובר למעשה במתן תרופה לאזרחים בלי לשאול לדעתם.

גרמן הוסיפה, כי "להפליר 100% מהמים, זה להפליר גם את מכונת הכביסה, וגם את מכונת הכלים, ואת מי הבישול והאדמה, מי זקוק לזה? דרך אגב זה לא פלואור - זו חומצה. זו איוולת גדולה וזה לחזור לאחור".