גרבוז התקין מזוזה - אך לא מתנצל

ועד מתיישבי השומרון סיפק לאמן השמאל יאיר גרבוז מזוזה במתנה. "תן לי את הכיכר ואני חוזר על אותם דברים", הבהיר.

עדו בן פורת , י"ג בסיון תשע"ה

יאיר גרבוז
יאיר גרבוז
Moshe Shai/FLASH90

נציגים של ועד מתיישבי השומרון ביקרו הערב (ראשון) בביתו של איש השמאל הקיצוני, האמן יאיר גרבוז, והעניקו לו מזוזה מתנה.

גרבוז הבהיר לאנשי הוועד כי הוא לא מתנצל על נאומו בכיכר רבין, בעצרת השמאל טרם הבחירות. הנאום היה אחד הגורמים המשמעותיים לנפילת השמאל בבחירות וניצחון המחנה הלאומי.

"התנצלות זו ההפך הגמור", אמר הערב גרבוז לערוץ 2. "תן לי את הכיכר ואני חוזר על אותם דברים. אני לא אמרתי מזוזות בכיכר כך שנושא המזוזה ואני אין ביניהם קשר. אנשים באו לדבר איתי על מה שבאמת אמרתי ולא על מה שנדמה. הערכתי אותם, הם הביאו לי מתנה ואני אדם נימוסי".

נזכיר כי בנאומו של גרבוז בעצרת השמאל לפני הבחירות הוא אמר, בין השאר, "אמרו לנו ורצו שנאמין שהמתועב שרצח את ראש הממשלה בא מתוך קומץ אנשים הזויים, ושהוא שייך לשוליים המטורפים", פתח גרבוז, "אמרו לנו שצהובי החולצות ושחורי הסמל, אנשי 'כהנא צדק' וצורחי מוות לערבים, הם קומץ. הם רק קומץ. שאנשי תג מחיר הם קומץ. ממש קמצוץ. האלימות היא רק תופעה שולית.

"אמרו וחזרו ושיננו לנו שהגזענים והמקללים אינם מייצגים כלל את החברה הישראלית, הם רק קומץ. ואמרו שהגנבים לוקחי השוחד רק קומץ, והמושחתים הנהנתנים החזירים לא יותר מקומץ. ומחריבי הדמוקרטיה קומץ, והחושבים שדמוקרטיה פירושה עריצות של הרוב - קומץ. מנשקי הקמעות, עובדי האלילים והמשתחווים ומשתטחים על קברי קדושים, רק קומץ. אפילו המטרידים המיניים והאנסים, קומץ. והשוטרים שסרחו והשקרנים ששיקרו אינם מעידים על הכלל.

"אז איך זה שהקומץ שולט בנו? איך זה שבאין מרגיש, באין מפריע, הוא הקומץ נעשה לרוב? איך קרה שלהיות קומץ הרסני זה מדבק כל כך? איך זה שהקומץ חופר מתחתינו את המסוכנת שבמנהרות, מנהרת הבורות? איך זה שלידה מתפתלת מתחתינו מנהרת השנאה?".