היועמ"ש: מסיבת עיתונאים? לא בשטח בית החולים

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה אוסרת על מנכ"ל ביה"ח תל השומר לכנס מסיבת עיתונאים בשטח בית החולים. "מנוגד לכללי המנהל התקין".

חיים לב , י"ג בסיון תשע"ה

מנהל ביה"ח שיבא, פרופ' רוטשטיין
מנהל ביה"ח שיבא, פרופ' רוטשטיין
יוני קמפינסקי

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן מייעד את מנהל בית החולים שיבא פרופ' זאב רוטשטיין לתפקיד מנכ"ל בית החולים הדסה, אולם לפי שעה המינוי נתקל בלא מעט מכשולים ובמבוכות ציבוריות.

על רקע התובענה שהוגשה נגדו ובעקבות דוח החשכ"לית הנוגע לאי סדרים לכאורה במקרקעין של בית החולים, מתכנן רוטשטיין לקיים מחר (ב') מסיבת עיתונאים בשטח בית החולים אליה הוזמנו כתבי הבריאות.

בתגובה שיגרה המשנה ליועמ"ש, דינה זילבר, מכתב שבו הבהירה כי קיום מסיבת העיתונאים בשטח בית החולים מנוגד לכללי האתיקה.

"נראה כי קיום מסיבת העיתונאים על ידי פרופ' רוטשטיין נעשה לטובת עניינו האישי, תוך שימוש בשטח בית החולים, עובדי בית החולים וניצול מעמדו ותפקידו הציבוריים. כל אלה עומדים בניגוד לכללי המנהל התקין, כללי האתיקה לעובדי מדינה וכן בניגוד להוראות התקשיר", כתבה אל הנהלת בית החולים ולשכת סגן שר הבריאות.

את מכתבה חתמה בכך שיש להורות להימנע מקיום מסיבת העיתונאים בבית החולים. "על פני הדברים, לאור כל האמור, וכן לאור הגשת הקובלנה המשמעתית נגד פרופ' רוטשטיין וקיומו של הליך משמעתי תלוי ועומד נגדו בנקודת הזמן הנוכחית – אשר בעניינו כאמור הוא מבקש להתבטא – נראה כי כינוס מסיבת העיתונאים על ידו, בנסיבות הקיימות ובתוך מתקן בית החולים, מנוגד לכללי מנהל תקין ועל כן יש להורות לו להימנע מקיומה של מסיבת העיתונאים במתכונת זו, באופן מיידי".