בגין: לא אתפטר מהכנסת

"אין לי כוונה כזו ומי שמעריך כך צריך להיות טמבל לא קטן שלא מכיר בחשיבות של הכנסת", אמר חבר הכנסת בני בגין בישיבת סיעת הליכוד.

חזקי ברוך , י"ד בסיון תשע"ה

בני בגין
בני בגין
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

חבר הכנסת בני בגין הבהיר היום (שני) בישיבת סיעת הליכוד על רקע התפטרותו מהממשלה, כי אין בכוונתו לפרוש מהכנסת.

"אני שומע שמועה ולפיה אני מתעתד להתפטר מהכנסת. אין לי כוונה כזו ומי שמעריך כך צריך להיות טמבל לא קטן שלא מכיר בחשיבות של הכנסת ואינו מכיר את הדרך שבה אני עובד", אמר בגין.

לדבריו, חבר כנסת יכול לשרת את הציבור גם בכנסת. "לפני שנים רבות הכרתי אדם אחד, דמות די מעניינת, שבמשך 29 שנים אמר כח"כ בדבקות ובכנות שח"כ יכול לשרת את העם גם באופוזיציה.

"אם אפשר למלא אחר דבריו של אבי מורי, אני חושב שח"כ יכול לשרת את הציבור גם בספסלי הקואליציה ועל כן וברוח זאת פניתי אתמול ליו"ר הסיעה צחי הנגבי וביקשתי להשתבץ בוועדה לחוקה חוק ומשפט, בוועדת הפנים ובוועדה למעמד האישה. אני מקווה שינתן הדבר בידי ואוכל לפעול ככל יכולתי".

ח''כ בגין, נזכיר, התפטר ביום שישי מהממשלה, ולאחר מכן פרסם ראש הממשלה נתניהו פוסט בעמוד הפייסבוק שלו, והבהיר כי יפעל בעתיד לשלב את בגין בממשלתו הרביעית.

"כשקראתי את דברי השבח שכתב לי ראש הממשלה חשבתי שאני קורא את ההספד של עצמי", אמר בגין בישיבת הסיעה. "התעשתתי ואמרתי 'עוד אבינו חי' והתקדמתי. שלחתי ללשכתך את מכתב ההתפטרות מהממשלה. זה היה לקראת הצהריים כי ביקשת ממני לתת לך שהות של שעות אחדות להסדיר את העניין והודעת לי שזה לא צלח", סיפר.