"מכונת הטרור מסוכנת, סומך רק על עצמנו"

ראש הממשלה ביקר בפיקוד העורף כחלק מהתרגיל הלאומי 'נקודת מפנה', וחזר על עמדתו כי ההסכם עם איראן מזרים מיליארדים לטרור נגד ישראל.

חזקי ברוך , ט"ו בסיון תשע"ה

נתניהו לצד יעלון ואיזנקוט, היום
נתניהו לצד יעלון ואיזנקוט, היום
צילום: קובי גדעון, לע''מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר היום (שלישי) בבסיס פיקוד העורף במסגרת תרגיל העורף הלאומי "נקודת מפנה".

"כמו כל אזרחי ישראל אני משתתף בתרגיל, כולל היום עם שמיעת האזעקה. אנחנו פועלים בקשת רחבה מאוד ומתרשמים בהחלט מהשיפורים", אמר נתניהו.

לדברי נתניהו, האתגרים עימה מתמודדת מדינת ישראל הולכים ונערמים, כלשונו, על ידי טילים ורקטות שרובם ככולם מסופקות על ידי איראן. ''יש כאן עבודה מאוד שיטתית ואינטנסיבית להגן על העורף הישראלי. אנחנו עושים את זה כבר כמה שנים, זה בא לידי ביטוי ב'צוק איתן' בהגנה הטובה מאוד, אבל האתגרים כל הזמן נערמים סביבנו''.

ראש הממשלה הדגיש כי "כשמדובר בביטחון ישראל אני סומך קודם כל על עצמנו והראיה לכך היא ההסכם שמתגבש בין המעצמות לאיראן, שגם סולל את דרכה של איראן להרבה פצצות אטום, וגם מזרים מיליארדים רבים לקופות של איראן.

"באמצעות הכסף הזה היא תוכל להמשיך ולחמש את האויבים שלנו בנשק תלול מסלול ונשק אחר, וגם תחמש את מכונת המלחמה והטרור שלה, שפועלת נגדנו ונגד המזרח התיכון, והיא מסוכנת פי כמה ממכונת הטרור של דאע"ש, אף על פי שגם היא מסוכנת מאוד''.

נתניהו הדגיש כי הממשלה תפעל ככל יכולתה למען ביטחון ישראל, "נמשיך להגן על העורף ונמשיך להגן על אזרחי ישראל, כפי שאנחנו עושים בתרגיל הזה".

במסגרת התרגיל נשמעה בשעה 11:05 הבוקר אזעקה עולה ויורדת, בכל רחבי הארץ למעט עוטף עזה. בשעה 19:05 בערב תישמע אזעקת תרגול נוספת.

מטרתן של האזעקות היא לתרגל את כלל התושבים בכניסה למרחב המוגן שבחרו - הן במקום עבודתם והן בביתם וכן לבדוק את תקינות מערך הצופרים במדינה.

ההתרעה תופיע גם ברדיו, באתרי האינטרנט ובטלוויזיה וכחצי שעה לפני האזעקה תופץ הודעת "מסר אישי". בפיקוד העורף מציינים כי במידה ויתרחש אירוע אמת, תישמע אזעקה נוספת ותופץ הודעה מסודרת באמצעי התקשורת השונים.