דו"ח הוצג באירופה: כסף אירופי תומך בטרור

פרלמנטרים אירופים נחשפו לדו"ח המוכיח כי כספי משלם המסים האירופי עובר דרך הרש"פ לעידוד טרור ותמיכה בו. האירופים מתחילים להתעורר.

שמעון כהן , ט"ז בסיון תשע"ה

מגלה לעולם את מה שהוא מעדיף לא לראות. איתמר מרכוס
מגלה לעולם את מה שהוא מעדיף לא לראות. איתמר מרכוס
דוד הוכברגר

מנהל מכון "מבט לתקשורת פלשתינית," איתמר מרכוס, הופיע לפני חברי פרלמנט מהולנד, אנגליה וגרמניה, והציג בפניהם את הדו"ח החדש של המכון תחת הכותרת "האם הרשות הפלשתינית משקרת לתורמים מערביים? הרש"פ טוענת כי חדלה לשלם משכורות לאסירים; ממצאי "מבט לתקשורת פלשתינית" מראים אחרת".

בסיכומה של שורת המפגשים מסכמים אנשי 'מבט' ומתארים תגובות חיוביות למהלך והפתעה מצידם של הפרלמנטרים האירופים לנוכח הנתונים שהוצגו בפניהם.

בין הנתונים שהוצגו בפניהם אודות השקר הפלשתיני כלפי המדינות התורמות הוכח כי הזרמת כספים אירופיים למחבלים כלואים נמשכת. ב'מבט' מציינים כי מזה כמה שנים, מדינות מערביות שתורמות כספים לרשות הפלשתינית דורשות ממנה לחדול מתשלומי המשכורות לאסירים מחבלים. באוגוסט 2014 הרש"פ הודיעה לבסוף שהיא חדלה לשלם משכורות לאסירים. באותו זמן, המשרד לענייני אסירים ברש"פ, שהיה האחראי לתשלום המשכורות לאסירים, הועבר לאש"ף והחליף את שמו לרשות לענייני אסירים. הרש"פ הודיעה לאנשיה שוב ושוב כי השינוי הזה הוא נומינלי בלבד, ושלא יהיה כל שינוי במשכורות, או בזכויות האחרות של האסירים. הם הדגישו כי העברת האחריות על תשלום משכורות האסירים לאש"ף, תבטיח כי המימון האירופאי והאמריקאי לפלשתינים לא ייעצר.

הדו"ח החדש של המכון מציג תיעוד משמעותי המפריך את טענת הרש"פ כאילו היא חדלה לשלם משכורות לאסירים מחבלים. אחת האינדיקציות החשובות לכך, שנחשפה בדו"ח "מבט לתקשורת פלשתינית" היא עובדה הבאה: בחודש מרץ השנה, בזמן שהרש"פ סבלה ממחסור בכסף, היא נאלצה לקצץ את המשכורות של העובדים הממשלתיים ל-60% מהמשכורות המלאות. יום לאחר מכן, משרד האוצר של הרש"פ הודיע על קיצוץ דומה במשכורות האסירים. אילו אש"ף היה הגוף שמשלם את משכורת האסירים, ומקורו של הכסף לא היה מאוצר הרשות הפלשתינית, אזי משכורות האסירים לא היו צריכות להיות מושפעות מהמחסור הכספי של הרשות הפלשתינית.

במסקנות הדו"ח של "מבט לתקשורת פלשתינית" נכתב: "דו"ח זה חושף כי הצעד של הקמת הרשות לענייני אסירים באש"ף, המספקת אותם שירותים שסופקו קודם לכן על ידי המשרד לענייני אסירים של הרש"פ, נעשה אך ורק כדי לרצות את התורמים המערביים, שדרשו שהרש"פ תחדל לשלם משכורות לאסירים מחבלים. הדו"ח אף מתעד כי עם הקמת 'הרשות לענייני אסירים' באש"ף, לא חל כל שינוי במדיניות תשלומי המשכורות למחבלים. יתכן שכל מטרתה של הרשות החדשה באש"ף היא הונאת תורמים מערביים, שאינם רוצים שכספם ישמש למשכורות למחבלים. הרש"פ ממשיכה בתשלומי המשכורות למחבלים שנמצאים בכלא, על אף דרישות האירופאים והאמריקאים שכספי הסיוע הניתנים לרש"פ לא ישמשו  לתגמול מחבלים".

"חברי הפרלמנט ממדינות אלה גינו את מעשי הרש"פ, החל ממתן גמול על מעשי טרור, המשך בעידוד האלימות וכלה בהאדרת רצח יהודים", מספרים ראשי 'מבט', איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק.

שלושת חברי הפרלמנט הבריטי, גוטו בֵּבּ, ג'יימס מוריס, ואנדרו פרסי, שעימם נפגש מרכוס אמרו כי "משלמי המיסים הבריטיים יהיו מזועזעים לגלות כי הרשות הפלשתינית מוסרת את כספם, שהרוויחו בעמל רב, למחבלים פלשתיניים. יש לגנות בתוקף את הרש"פ על הונאת מדינות תורמות בעלות כוונות טובות, ולגרום להן לחשוב שהיא חדלה מהמעשה המזעזע הזה. ממשלת בריטניה חייבת לשקול מחדש ברצינות את עניין הסיוע לתקציב הכללי של הרש"פ, עד שזו תחדל מהפעילות המתועבת הזו של תגמול כספי ועידוד טרור".

חבר הפרלמנט ההולנדי, ס.ג. ואן-דר סטאי, אמר בעקבות המפגש: "חשוב לעצור זריעת השנאה... אנו עדיין מוצאים בתקשורת הפלשתינית הרבה הצהרות אנטישמיות, האדרת אלימות, שנאה, והוקרה למחבלים. קראתי בעיון את הדיווחים של "מבט לתקשורת פלשתינית".

חבר הפרלמנט הגרמני, אלברט ווילר, התייחס גם הוא לנתונים שהוצגו בפניו ואמר כי "לא יתכן שארגוני טרור אנטי-דמוקרטיים [יעודדו] רצח יהודים או נוצרים בשם הדת. אנחנו חייבים להיאבק בזה בתוקף. כל העולם צריך לעשות זאת ביחד".