הפצוע מ"צוק איתן" נבחר לראש המועצה

גדי ירקוני, שאיבד את רגליו מפגיעת פצמ"ר, נבחר לראש מועצת אשכול. לראשות עיריית ערד נבחר ניסן בן חמו, ולמועצת גלבוע עובד נור.

רעות הדר , ט"ז בסיון תשע"ה

גדי ירקוני
גדי ירקוני
צילום: שי שמואל

גדי ירקוני, תושב קיבוץ נירים בעוטף עזה שנפצע באורח קשה מפגיעת פצצת מרגמה ביום האחרון של מבצע צוק איתן, נבחר אמש (שלישי) לראש המועצה האזורית אשכול.

51% מתושבי אשכול הצביעו לירקוני, שאיבד את שתי רגליו בעקבות הפציעה. נציין כי ראש המועצה הקודם, חיים ילין, נבחר לכנסת מטעם ''יש עתיד''.

מול ירקוני התמודדו ראש המועצה האזורית בעבר, אורי נעמתי שזכה ב-44.5% מהקולות, ורן גויטע שקיבל 4.5% בלבד. ירקוני ייכנס לתפקיד בתוך שבוע ויעמוד בראש המועצה בשלוש השנים הקרובות.

"אני מאוד שמח שאת המשימה הזאת סיימתי בהצלחה ושאני יכול להתחיל עכשיו את המסע האמיתי - הצעדת מועצת אשכול קדימה בנחישות, בדבקות ובאהבה לכל התושבים", אמר ירקוני אחרי זכייתו. "אני גאה להנהיג את האזור המאתגר והמיוחד הזה ואת התושבים, הראויים לכל תמיכה על נחישותם בהתיישבות בגבולות ישראל ועל הדבקות בעשייה החקלאית גם בתקופות ביטחוניות קשות".

ירקוני סיפר כי "מאז הפציעה קיבלתי אנרגיות, מוטיבציה עצומה ותחושת שליחות לסייע לאזור ולישובים. לדבריו "לא חסרים אנשים עם שתי רגליים, כבויים ועייפים שלא יודעים לנהל והם חסרי מוטיבציה. יש לי רגליים תותבות שבאמצעותן אני הולך - ושום דבר לא עוצר אותי", הדגיש.

גם בערד התקיימו אתמול בחירות, אחרי שראשת העיר הקודמת טלי פלוסקוב נבחרה לכנסת מטעם סיעת ''כולנו''. עו"ד ניסן בן חמו נבחר לראשות העיר ברוב גדול והבטיח: "אהיה ראש העיר של כל התושבים". בן חמו ניצח בפער גדול את יריבו, ולד סנדרלסקי.

במועצה האזורית גלבוע ניצח עובד נור, לאחר שראש המועצה הקודם דני עטר נבחר לכנסת מטעם מפלגת העבודה.