אומנות ויצירות - גם בבית שמש

גלריות בית האמנים הושקה היום בבניין עיריית בית שמש. ראש העיר: "מקדמים ופועלים רבות למען מהפכת תרבות בבית שמש".

חיים לב , ט"ז בסיון תשע"ה

משה אבוטבול
משה אבוטבול
חזקי עזרא

בטקס צנוע הושקו היום (רביעי) צבבית שמש גלריות בית האמנים בבניין העירייה.

באירוע השתתפו אמני העיר, קהל שוחר תרבות ואמנות, ההנהלה הבכירה של עיריית בית שמש והנהלת מגדלי נעימי השותפים במיזם.

תערוכת 'שלום בית שמש' הוקמה במסגרת תחרות יצירה ואמנות של 'בית האמנים' רמת בית שמש שהוקם לאחרונה ומאגד בתוכו למעלה מ-200 אמנים ויוצרים ממגוון תחומי האמנות השונים. 

בסיום הטקס הוענק לזוכים במקומות הראשונים 'פרס בית שמש לאמנות ויצירה' ע"י ראש העיר הרב משה אבוטבול.

התחרות עמדה בסימן 'שלום בית שמש' והתמקדה במוטיב חשיבות השלום והאחדות בעיר, במטרה להגביר את מסר האחדות והשיח הציבורי בנושא בעיר בית שמש.

בעבר, כשהתערוכה הוצבה ברמת בית שמש למשך שלושה ימים, ביקרו בה למעלה מ-700 איש. כעת התערוכה מוצבת באופן קבוע בלובי הכניסה לבניין החדש של העירייה במגדלי נעימי והיצירות והיוצרים נחשפים לקהל רב ומגוון המגיע מדי יום למשרדים השונים.

בנוסף, נפתח אולם מיוחד לתערוכות מתחלפות, בו יוכלו אמני העיר להציג בתערוכת יחיד, ואף למכור במקום את היצירות, במטרה לקדם את תחום התרבות האמנות בעיר ולסייע לאמנים המקומיים במתן במה והזדמנות להצגת יצירותיהם ולהעמידם למכירה לקהל.

פתיחת הגלריה התקבלה בהתלהבות רבה בקרב אמני העיר בית שמש, כאשר לראשונה מוקדש בעיר מקום קבוע לאמנות, כראוי וכמתבקש לעיר בה מתגוררים מאות רבות של אמנים בתחומים רבים ומגוונים, ורבים מתוכם כבר פנו ונרשמו להציג במקום תערוכת יחיד של יצירותיהם.

דובר העירייה, מתתיהו רוזנצוייג, היוזם ומנהל את בית האמנים, אמר "לפני שלוש שנים יצאנו לדרך, ביחד עם קבוצת אמנים קטנה ועם חלום גדול לקדם ולפתח את תחום האמנות והיצירה היהודית בעיר ולתת לאמנים את הבמה והכבוד המגיע להם.

לשמחתנו, מאז הצטרפו מאות אמנים בתחומי אמנות מגוונים, הפקנו את תחרות ותערוכת שלום בית שמש, את יריד 'יוצרים בכיכר' בקיץ הקודם, וכעת זכינו להגשים את החלום ולהקים משכן קבוע ומכובד לאמנות יהודית בעיר בית שמש". 

"אנו מקדמים ופועלים רבות למען מהפכת תרבות בבית שמש המתפרסת על מגוון רחב של פעילויות ומוסדות, בהתאם לכך אני רואה חשיבות רבה לפעילותם של מאות האמנים המוכשרים תושבי העיר אשר למעשה משמשים כשגרירי העיר בית שמש", אמר ראש העיר, "עיריית בית שמש משתבחת ביצירות שלכם, ונעשה הכל בכדי להציב את האמנות והיצירה היהודית בשיח העירוני, תוך התאמת משאבים עירוניים למען מטרה חשובה זו".