"במשמרת שלי לא יתחנכו לאורם של רוצחים"

שר החינוך נפתלי בנט נאבק בהוצאת ההצגה על המחבל מוועדת סל תרבות. "אם הוועדה לא תסיר את ההצגה, אעשה זאת בעצמי", הבהיר.

עדו בן פורת , י"ז בסיון תשע"ה

בנט בשיעור מתמטיקה
בנט בשיעור מתמטיקה
צילום: ששון תירם

שר החינוך נפתלי בנט (הבית היהודי) הבהיר הערב (רביעי) כי ההצגה על המחבל של תיאטרון "אל מידאן", לא תישאר בסל תרבות של משרד החינוך.

בתגובה לדיווח ב"הארץ" ולפיו חברי ועדת הסל לא ממהרים להוציא ממנו את ההצגה על המחבל שרצח את משה תמם הי"ד, הבהיר בנט כי "אם הוועדה לא תסיר את ההצגה מהסל, אעשה זאת בעצמי''. 

"לפני כמה ימים הגיע לידיעתי שמשרד החינוך מממן (!) ביקורי תלמידים בהצגה", כתב בנט בעמוד הפייסבוק שלו. "מי שקובע זאת זו ועדת סל תרבות. נאמר לי שהם לא ידעו שמדובר ברוצח חייל. הוריתי למשרד שבדיון הקרוב של הועדה העניין יידון, ושההצגה תוסר מהסל לאלתר. 

"עכשיו אני קורא בעיתון שבכוונת חברי הוועדה להותיר את ההצגה בסל, ואף להפגין נגדי על 'התערבות פוליטית'". בנט הדגיש כי הוא מקווה שהדיווח אינו נכון והבהיר כי ''אם הוועדה לא תסיר את ההצגה מהסל, אעשה זאת בעצמי, ובאותה נשימה אבדוק מה קורה שם בוועדה. 

"במשמרת שלי ילדי ישראל לא יתחנכו לאורם של רוצחים. נקודה", הדגיש שר החינוך בנט.

בתגובה לפוסט של בנט, כתבה גיסתו של תמם הי"ד, איילת ברק: "נפתלי היקר, שמי איילת ואני גיסתו של משה תמם הי״ד, אני מודה לך מקרב ליבי על התערבותך! אין לך מושג עד כמה תגובתך והתעניינותך בנושא מחממת את ליבנו!".

 יו"ר הבית היהודי לא נשאר אדיש לדבריה וענה "איילת מקסימה, ראשית אני כואב את כאבכם. שנית, הנושא הוא לא רק אישי-משפחתי, אלא מוסרי-לאומי. יש טוב ויש רע בעולם. יש ערכים. בשם חופש הביטוי לא הכל כשר. אוהב אתכם''.