"דרעי הפך את ש"ס לשלוחה של צפון קוריאה"

אלי ישי מדבר: מצטער שלא תקפתי את דרעי ולא חשפתי את פרצופו האמיתי. הייתי יותר מדי עדין. אם מרן היה חי לא הייתי פורש מש"ס.

חיים לב , י"ח בסיון תשע"ה

אלי ישי
אלי ישי
צילום: חזקי עזרא

כמעט שלושה חודשים חלפו מאז הבחירות ויו"ר מפלגת ''יחד'' אלי ישי נעלם מהרדאר.

אם תתעקשו לחפש אותו, תמצאו אותו בעיקר בלובי של מלון רמדה בירושלים, מקיים פגישות עם פעילים ותורמים כדי לכסות את חובות המערכה האחרונה בה נחל הפסד צורב.

מקורביו של ישי הבהירו בראיון לאתר "מאקו" כי למרות הרצון בעולם החרדי לראות את ישי ודרעי מתפייסים - זה ממש לא הכיוון.

"אין מצב, אפילו לא במיליגרם אחד, אנחנו פשוט לא משדרים על אותו גל", צוטט ישי בכתבה כמי שאמר כך השבוע למקורבים. "מה לי ולו בכלל? הרבה אנשים שהצביעו לש"ס הבטיחו להצביע לי בבחירות הבאות, חלקם מצטערים על ההצבעה. אני לא כועס על אף אחד. אני ממשיך הלאה בראש מורם למרות שהם התנהגו אליי כמו בארגון פשע. אני רק מצטער שלא תקפתי את דרעי ולא חשפתי את פרצופו האמיתי בציבור. הייתי יותר מדי עדין".

באשר להחלטה לפרוש מש"ס, אמר ישי כי "אם מרן היה בחיים לא הייתי פורש מש"ס, לא הייתי ממרה את פיו, אבל אחרי שהבנתי שאריה הפך את ש"ס לשלוחה את צפון קוריאה, שאסור לאנשים במפלגה לדבר, שמדובר בדיקטטור, החלטתי שאני לא נשאר לעבוד עם אדם כזה", הסביר ישי למקורביו.

גם ברוך מרזל שמוקם בחמישיה הראשונה של מפלגת יחד, לא מצטער על הריצה עם אלי ישי. "למרות הכל, אני לא מצטער שרצנו עם אלי. הוא אדם אמיץ וישר ופשוט סבלנו מחוסר מזל. נשארנו חברים טובים.

"אלי לקח את ההפסד קשה, הוא יותר מדי הסתמך על הסקרים, אבל עד היום הוא זוכה לאהדה עצומה ברחוב", העיד מרזל. ''לצערי, ש"ס מתנהלת כמו מאפיה, כנופיות רחוב העלימו לנו אלפי פתקים מהקלפיות, איימו על פעילים שלנו".

מתנועת ש"ס נמסר בתגובה: "צר לנו על הטענות הממוחזרות של אנשי ישי, אך לא שופטים אנשים בשעת צערם. אריה דרעי עסוק כל כולו בתפקידים כשר הכלכלה וכשר לפיתוח הנגב והגליל והוא פועל ללא לאות למען הצלחת הכלכלה הישראלית, הוספת מקומות תעסוקה בכל הארץ ופיתוח אזורי הפריפריה והשכבות החלשות".