ארגוני השמאל מבקרים באפרת

קבוצות המזוהות עם השמאל הגיעו לאחרונה לאפרת. "מאוד מתרשמים מהיחסים עם השכנים הערבים", סיפר גורם במועצה.

ידידיה בן אור , כ' בסיון תשע"ה

מפגש עם אנשי שמאל קיצוני
מפגש עם אנשי שמאל קיצוני
צילום: יח"צ

קבוצות המזוהות עם השמאל הגיעו לאחרונה למועצה המקומית אפרת שבגוש עציון.

במהלך הסיור עברו חברי הקבוצות ברחובות המועצה וזכו לשמוע מפי התושבים את הסיפור על המקום מ"כלי ראשון".

"בדרך כלל האנשים הללו ניזונים ממערכות תקשורת אנטי ישראליות ומגופים פרו פלסטינים, באמצעות הסיורים והשיחות אתם אנחנו מנסים להסביר את מהות הקיום שלנו כאן, הם מאוד מתרשמים מהיחסים שלנו עם השכנים הערבים שמסביב למועצה" אמר השבוע גורם במועצה.

לאחרונה ביקרה במועצה קבוצת ידידי ארגון השמאל הישראלי "שלום עכשיו" שהורכבה מתושבי ארצות הברית התורמים לארגון כדרך קבע.

"הם שמעו על המאבק המשותף שלנו ושל הפלסטינים בעניין גדר ההפרדה ועל יחסי השכנות הטובים השוררים כאן. רק לפני כחודשיים קיימנו חצי מרתון מסביב ליישוב שעבר גם בכפר הערבי עבדאללה איברהים", סיפר עודד רביבי ראש המועצה.

רביבי הוסיף כי משלחות אלה מאורגנות על ידי אנשים אשר רחוקים מתפיסת העולם של ההתיישבות, "על בסיס הרקע שהן מקבלות לפני בואם המשתתפים שואלים שאלות קשות. אך זו הזדמנות יוצאת מהכלל להראות ולהסביר דווקא לצד השני את ה'אני מאמין' שלנו".

לדבריו, "מהתגובות לאחר המפגש אני למד שיש עוד הרבה מה לעשות אך בהחלט ישנם מסרים שנקלטים וטוב מאד שכך. רק אם ימשיכו לבוא, לראות, להקשיב, לשמוע ולדבר נצליח להציג להם מציאות שונה מזו שהם ניזונים טרם בואם".

בשבוע שעבר ביקרו במועצה סטודנטים מארצות הברית "הם מגיעים מאוניברסיטאות שבהן פועלים ארגונים פרו פלסטינים ומטפטפים להם שם על אפרטהייד שישראל עושה ביהודה ושומרון, גם להם אנחנו מסבירים מה החשיבות של הקיום שלנו כאן, חלקם יוצאים בהחלט עם תובנות אחרות", סיכם עו"ד רביבי.