חוק צער בעלי חיים - אריאל יצא לשטח

שר החקלאות, אורי אריאל, ביקר היום (ראשון) בבית המחסה של עמותת "תנו לחיות לחיות" בכפר רות.

שלמה פיוטרקובסקי , כ' בסיון תשע"ה

השר בביקור. היום
השר בביקור. היום
צילום: יואב בן דב

שר החקלאות ופיתוח הכפר, אורי אריאל, ביקר היום (ראשון) בבית המחסה של עמותת "תנו לחיות לחיות" בכפר רות (ליד מודיעין).

אריאל ביקש להכיר את ההנהלה, ללמוד על העמותה ועל דרכי טיפולה בבעלי החיים ולשמוע מהם את המצוקות ואת האתגרים המרכזיים העומדים בפניהם בקידום מטרותיהם. מטרות שמשרד החקלאות רואה בהן מטרות משותפות.

השר אריאל שהגיע לביקור שעה קלה לאחר שהעביר את התיקון לחוק צער בעלי חיים בוועדת השרים לחקיקה הבטיח כי ישמור על קשר שוטף וקבוע עם נציגי העמותות למען בעלי חיים, בכדי לשמור על ערוצי תקשורת פתוחים בין הנהלת המשרד לעמותות למען קידום משותף של הגנה על בעלי חיים בישראל.

"אני רואה בארגונים הפועלים למען בעלי החיים שותפים חשובים לדרך העשייה של המשרד המשפרת את רווחת בעלי חיים. עמותת 'תנו לחיות לחיות' הינה אחת העמותות המרכזיות השותפות לדרכנו, ושותפה במאבק בהתעללות בבעלי חיים. אנחנו נמצאים באותו צד, אבל האחריות היא שלנו לתכלל את כלל הגורמים הרלוונטיים ולפעול יחד לטובת אותה מטרה", אמר אריאל.

לדבריו, "חוק צער בעלי חיים שהעברתי היום הוא צעד ראשון וחשוב לשיפור רווחת בעלי החיים ואני מתכוון להמשיך בעשיה הזאת. משרד החקלאות ופיתוח הכפר בראשותי הינו האמון על מכלול הנושאים הקשורים בטיפול בבעלי חיים, לרבות פיקוח ואכיפה של חוק צער בעלי חיים, ופועל ללא לאות במלחמה באותם עבריינים".