ירושלים: קורסי עזרה ראשונה לאמהות וגננות

בעקבות מקרי חרום שאירעו באחרונה בירושלים, יוזם המנהל הקהילתי 'אשכולות' בירושלים קורסי עזרה ראשונה לאמהות וגננות.

חיים לב , כ"א בסיון תשע"ה

איחוד הצלה
איחוד הצלה
צילום: פלאש 90

בעקבות מקרי חרום רבים שארעו בחודשים האחרונים בבתים פרטיים ובגני ילדים, הנהלת מנהל קהילתי 'אשכולות' החלה בשיתוף עם ארגון 'איחוד הצלה' לערוך קורסי משפחה בטוחה לאימהות וגננות.

במהלך הקורס לומדים המשתתפים איך וכיצד פועלים במקרה של התעלפות ואיבוד הכרה, שרשרת הישרדות בדום לב, החייאה בסיסית, טיפול בהשתנקות (חנק מגוף זר), מצבי חירום רפואיים נפוצים בילדים (חום, פרכוסים), תרגולים על בובות סימולציה ועוד.

את הקורס יעבירו מדריכות מוסמכות ומוכרות ע"י משרד הבריאות. הקורס יתקיים במנהל קהיליתי 'אשכולות' רחוב מגן האלף 3 ירושלים.

נפתלי זאבי, יו"ר מנהל קהילתי 'אשכולות', אמר כי "בעקבות מספר אסונות שהתרחשו בעיקר עם ילדים, החלטנו להביא למודעות גדולה יותר את חשיבות למידת הצלת חיים ועל כן אנו מקיימים קורסי עזרה ראשונה לאמהות וגננות שימסרו על ידי צוות מדריכות מוסמכות של "איחוד הצלה" ומוכרות ע"י משרד הבריאות". זאבי מוסיף: "כולנו תקווה ותפילה  שלא יתרחשו  אירועי חרום ולא נזדקק שאמהות וגננות ישתמשו במידע שירכשו".

יוסי עמר, רכז ביטחון קהילתי, הוסיף כי "קורס זה היינו כחלק מהמענה שמערך חירום הקהילתי נותן  בימי שיגרה וחירום אנו רוצים שהתושבים ידעו לתת את המענה הראשוני. כידוע, בהצלת חיים הדקות הראשונות הן קריטיות מאוד ובשל כך חשוב מאוד שהציבור ובעיקר אימהות ירכשו ידע בעזרה ראשונה בסיסית על מנת שתסייע להם במצבי חירום עד להגעת כוחות הצלה".