אלדד: לעשות שֵׁיְמִינְג למארגני החרמות

פרופ' אריה אלדד אומר בשיחה עם ערוץ 7 כי ישראל חייבת לעבור להתקפה מול מארגני החרם. "יוזמי החרם צריכים להבין שלא מתעסקים איתנו".

רפאל לוי , כ"א בסיון תשע"ה

לא מבין את ההחלטה. אלדד
לא מבין את ההחלטה. אלדד
פלאש 90

ח"כ לשעבר, אריה אלדד, קורא היום (שני) בשיחה עם ערוץ 7, לנקוט בצעדים קשים נגד יוזמי החרם על ישראל.

"אחד מראשי ה-BDS הוא ברגותי אחד שעושה בימים אלה דוקטורט באוניברסיטת ת"א. צריך לגרום לכך שהוא יעשה את הדוקטורט בדמשק או בטהרן לא אצלנו, והעובדה שהוא פועל מתוך מוסדות אקדמיים ישראליים שהוא קורא להחרים אותם, היא תעודת עניות ליכולותיה של מדינת ישראל ולכושר ההרתעה שלה. אנחנו צריכים להיות מסוגלים לגרום לאיש הזה לארוז בחיפזון וללכת מפה"

"צריך לפעול נגד פעילי ה-BDS בכל מקום, ולעשות להם שֵׁיְמִינְג באינטרנט על כך שהם חנו בחניית נכים או דיברו לא יפה לקופאית בסופר. יוזמי החרם צריכים לקום בבוקר ולא לחשוב איך לדפוק את היום ישראל, אלא מה לעשות כדי שיפסיקו לרדוף אותי. כל אחד מהם צריך לחיות בהרגשה שהוא רדוף. רודפים אותו מחפשים אותו מביישים אותו שמים אותו על עמוד קלון אינטרנטי או תקשורתי אחר. הם צריכים להבין שלא מתעסקים איתנו. פשוט לא מתעסקים איתנו" אמר אלדד.

פרופ' אלדד מצביע על הנקודה המרכזית בחרם, "הרצל חשב שהגלות היא המחלה ,והאנטישמיות היא התגובה של הגויים לישות לא נורמלית שקיימת בתוכו. לכן אם תקום מדינה יהודית האנטישמיות תעבור מהעולם. אז הרצל היה גאון בהגדרת הגלות כמחלה, אבל טעה כשחשב שהאנטישמיות תעבור כשליהודים תהיה מדינה משלהם. אבל גם אם היינו מאבחנים את המחלה של האנטישמיות בזמן והיינו מגיבים בכל העוצמה, אולי היינו מקטינים את עוצמת, ואולי היינו מונעים חלק מהנזקים אבל לא מבטלים את האנטישמיות. החרם הזה מתחיל ונגמר באנטישמיות".

אלדד מרוצה מההתבטאויות שנשמעות בימים האחרונים, "אנחנו חייבים לעבור למתקפה, בכל החזיתות, הארגוניות, האקדמיות והאישיות. יש הרבה יהודים בעולם ויש להם מספיק כסף, גם למדינת ישראל יש מספיק כסף, כך שכל מי שעוסק ברדיפת יהודים, ישלם מחיר.

הרשות הפלסטינית רותמת את האנטישמיות לצרכיה, והיא נעזרת באנטישמיות להשיג את מטרותיה, ולכן חייבים להילחם ברשות. אבל שאף אחד לא יצפה שהאנטישמיות תעלם, זו מפלצת שיש לה הרבה ראשים, שצומחים כבר 2500-3000 שנה, ולכן חייבים להילחם בכל הזירות".

חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי החליט אתמול כי הכנס הבא שיתקיים בשניים ביולי יוקדש במאבק בחרם האקדמי "זאת אולי לא הזירה הכי חשובה אבל לנו יש משקל סגולי ויתרון איכותי בזירה הזאת", אמר אלדד החבר בחוג.