"אפס סובלנות כלפי פגיעה בבעלי החיים"

השחיטה בבית המטבחיים "דבאח" תיפסק בשל חשד להפרות של חוק צער בעל חיים ותקנות שחיטת בהמות, האחראי לבית המטבחיים זומן לשימוע.

נתנאל כ"ץ , כ"ב בסיון תשע"ה

פרות
פרות
צילום: פלאש 90

משרד החקלאות בראשות השר אורי אריאל, הורה על הפסקת פעולות השחיטה בבית המטבחיים "דבאח" בדיר אל אסד בשל חשד להפרות של חוק צער בעל חיים ותקנות שחיטת בהמות, וזימן את האחראי לבית המטבחיים לשימוע.

המדובר בבית המטבחיים הגדול בישראל.

ההוראה להפסקת פעולות השחיטה במפעל ניתנה בסוף השבוע לאחר ביקורות שנערכו במקום, אשר מצאו, בין השאר, ליקויים בפריקת בעלי החיים בעת הגעתם לבית המטבחיים, דבר הגורם למעידות ונפילות.

עוד נמצא כי מצב התחזוקה וניקיון המכלאות אינו ראוי ועלול לגרום לסבל מיותר לבהמות. בנוסף, נמצא כי מצלמות הפיקוח המותקנות במקום על פי דרישת המשרד אינן מופעלות על פי הנחיות המשרד.

למשרד נודע עוד, כי דיווח שניתן לו על ידי האחראי למקום אינו מדויק. לפיכך, פתיחת בית המטבחיים מחדש מותנית בתיקון הליקויים במקום והליך שימוע ובירור מול עובדי המקום.

שר החקלאות ופיתוח הכפר, אורי אריאל, אמר כי "אי אפשר לעבור לסדר היום על התמונות המזעזעות שהובאו בפנינו כפי שצולמו בבית המטבחיים. אנקוט אפס סובלנות כלפי פגיעה בבעלי החיים ועבירות על חוק צער בעלי חיים. הנחיתי את גורמי המקצוע לנקוט בכל ההליכים הנדרשים בעקבות הממצאים החמורים שהתגלו במקום, ואני מודיע כי נפעל להגברת האכיפה והענישה בצורה משמעותית, וכי נבצע ביקורות פתע בחודשים הקרובים. התיקון לחוק צער בעלי חיים שהעברנו בתחילת השבוע הוא צעד ראשון בכיוון".