נקבעה מזוזה במגדל הפיקוח החדש בנתב"ג

בתום 27 חודשי בנייה נקבעה המזוזה במגדל, המתנשא לגובה 100 מטרים שר התחבורה "יש לו תרומה רבה לפיתוח התעופה האזרחית במדינת ישראל".

אורלי הררי , כ"ב בסיון תשע"ה

השר כץ קובע מזוזה
השר כץ קובע מזוזה
צילום: ניר קידר, רש"ת

אחרי 27 חודשי בנייה, נחנך היום (שלישי) מגדל הפיקוח החדש בנמל התעופה בן גוריון, שעלות בנייתו הייתה 100 מיליון שקלים. 

ברשות שדות התעופה מציינים כי מגדל הפיקוח, שנישא לגובה 100 מטר, ייתן מענה יעיל ובטיחותי לפיקוח הטיסה בנמל התעופה בן גוריון, לשליטה מרבית על המטוסים במרחב האווירי, שליטה מרבית על מסלולי ההמראה וההסעה וכן על רחבות חניית המטוסים. "המגדל הוא נדבך נוסף במהפך המבצעי של נמל התעופה בן גוריון - סיום בניית מסלול 21, שדרוג וחידוש מנך המסלולים, סיום בניית שתי רחבות מטוסים חדשים (מערבית, בח"א 27) ופתיחת טרמינל 1 לטיסות מוזלות".

באירוע קביעת המזוזה השתתף שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ, שאמר כי  "המגדל הזה הוא מגדל חדיש שנבנה בסטנדרטים הבינלאומיים המחמירים והגבוהים ביותר, יש לו תרומה רבה לפיתוח התעופה האזרחית במדינת ישראל". 

לדבריו "בהמשך ישיר לשדרוג המסלולים, ובהמשך לכל הטמעת והתקנת האמצעים החדישים. כמו תמיד, גם המגדל הזה בנוי בסופו של דבר על הפקחים עצמם ועל איכותם. מדינת ישראל מצטיינת בפקחים מהשורה הראשונה. אנחנו נמשיך לפתח את המדינה, נמשיך לפתח את התעופה אני מקווה שנוכל לחנוך בקרוב מגדל דומה גם בשדה התעופה 'רמון' בתמנע, שנמצא בשלבים מתקדמים. בעתיד הרחוק יותר אני מתכוון להקים צוות בשיתוף הגורמים המקצועיים שיבחן את הסוגיה של הקמת אי בים עם שדה תעופה וכך נרחיב את הפעילות התעופתית בישראל".