ביקורת פתע בצה"ל

במהלך הביקורת נבדקו נהלי שיגרה, משמעת, כוח אדם וטיפול בפרט בכ-40 יחידות בצה"ל. הרמטכ"ל: המטרה היא צבא יעיל, ערכי ומקצועי.

עדו בן פורת , כ"ב בסיון תשע"ה

הרמטכ''ל והמבקר, הערב
הרמטכ''ל והמבקר, הערב
צילום: דובר צה''ל

ביקורת פתע נערכה היום (ג') ביחידות צה"ל בראשות מבקר הצבא תת-אלוף (מיל') אילן הררי, במהלכה נבדקו נהלי שיגרה, משמעת, כוח אדם וטיפול בפרט בכ-40 יחידות בצה"ל.

הביקורת שהחלה בשעות הבוקר התנהלה באמצעות צוותי הביקורת של יחידת מבקר צה"ל אשר הגיעו במקביל ללא התראה ליחידות השונות ברחבי הארץ, ובחנו את הנושאים הנזכרים לעיל.

המבקר, תת-אלוף (מיל') הררי, הציג הערב ממצאים ראשונים לרמטכ''ל רב-אלוף גדי איזנקוט ואמר כי "הביקורת בצבא מתנהלת באופן שוטף בגיבוי מלא והיא חשובה לשמירה על חוסנו ומוסריותו של צה"ל".

הרמטכ"ל הדגיש בדבריו את חשיבות הביקורת כחלק מהפעילות הנעשית במהלך השנה לשיפור ושמירה על המוכנות וקיום הפקודות והודה למבקר צה"ל ולצוות הביקורת.

"אני מברך על הביקורת. המטרה היא צבא יעיל, ערכי ומקצועי. המשמעת היא אמצעי, הבסיס הוא כוח אדם והאנשים הם הדבר הכי חשוב שיש לנו. מצד אחד עלינו להציב נורמות גבוהות ומצד שני לטפל בפרט", אמר הרמטכ"ל למבקר צה"ל והוסיף כי "תפקיד הביקורת הוא לשקף פערים ולתת מנוף לשיפור היחידות והצבא".