בלאט: "אנחנו ביתרון, אבל הכל עוד פתוח"

המאמן חגג עם שחקניו את הניצחון הבוקר, אך עדיין לא יוצא בהצהרות: הראש שלי במשחק הבא בלבד.

ניצן קידר , כ"ג בסיון תשע"ה

מרוצה, אבל לא יוצא בהצהרות. דיוויד בלאט במסיבת העיתונאים אחרי המשחק
מרוצה, אבל לא יוצא בהצהרות. דיוויד בלאט במסיבת העיתונאים אחרי המשחק
צילום: רויטרס

​אחרי הניצחון של קליבלנד הבוקר, שהעניק לה יתרון 1-2 בסידרת גמר ה-NBA מול גולדן סטייט, התייצב המאמן דיוויד בלאט לשיחה עם העיתונאים, ואפילו החליף מחמאות עם לברון ג'יימס.

"יש לנו קבוצה שמשחקת הכי חזק שהיא יכולה, ועושה הכל כדי לנצח. יש גם רגעים קשים אך אנחנו לא נשברים", פתח בלאט והבהיר במענה לשאלות כי אמנם יש חלום, אבל הוא מרוכז בהכנה לקראת המשחק הבא בסידרה.

"אנחנו סיימנו כעת את משחק מספר 3, ואנחנו ביתרון בסידרה, אך הכל פתוח. עשינו דברים טובים מאוד לאורך המשחק, אבל היו דברים שאפשר היה לעשות טוב יותר. הדבר המרכזי שאני חושב עליו כעת הוא משחק מספר 4", אמר בלאט"

בלאט גם התייחס לדקות האחרונות של המשחק, בהן היה נראה שקליבלנד הירפתה מעט בהתקפה, והבהיר: "אני לא חושב שנחלשנו בשלב כלשהו. גולדן סטייט ביצעה מהלכים יפים, ואנחנו היינו יכולים לעשות יותר בהתקפה, והדבר היה משפיע גם על ההגנה שלנו. אם זה היה קורה, הם לא היו קולעים 36 נקודות ברבע אחד".

המאמן החמיא לכוכב הגדול של הקבוצה שלו, לברון ג'יימס, שהיה רחוק רק שני אסיטים מטריפל דאבל, וקלע 40 נקודות. בלאט הבהיר: "מה שהוא עשה במגרש הדהים אותי. אני מוכן לקבל משחק כזה שלו בכל ערב. לברון מבין את גודל המעמד והסיטואציה, והוא שחקן נהדר".

אגב, גם קינג ג'יימס החמיא למאמנו בתום המשחק ואמר: "דיוויד הוא מאמן שנמצא במשחק הרבה מאוד זמן. הוא דורש מהקבוצה שלו ומעצמו את הכי טוב, ואני מנסה להחזיר לו על המגרש על כל מה שהוא נותן. בלאט יודע שכל מהלך שלי הוא לטובת המשחק, והוא נותן לי לעשות זאת".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il