נגיף "מרס": דרום קוריאה בהיסטריה

הנגיף חשוך המרפא גבה את חייהם של תשעה בני אדם בימים האחרונים. אלפי בתי ספר ואוניברסיטאות נסגרו, וגם נמל התעופה כמעט מושבת.

רפאל לוי , כ"ג בסיון תשע"ה

דרום קוריאה נגיף מרס
דרום קוריאה נגיף מרס
צילום: רויטרס

מגפת נגיף "מרס" שתוקפת את דרום קוריאה בימים אלה פוגעת בצורה קשה מאוד בכלכלת המדינה, מספר מדינות שכנות פרסמו אזהרות מסע וחברות התעופה קיצצו את מספר הטיסות כמעט בחצי.

נשיאת דרום קוריאה, פארק גון-הייה, דחתה ביקור בארה"ב, שם הייתה אמורה לפגוש את הנשיא אובמה.

משרד האוצר הקוריאני הודיע על תכנית תמיכה בסך 400 מיליארד וון (357 מיליון דולר) לאזורים שנפגעו. הנגיף חשוך המרפא גבה את חייהם של תשעה בני אדם בימים האחרונים. עד כה נדבקו במחלה יותר ממאה בני אדם רובם במצב לא יציב, ונמצאים בסכנת חיים.

סגן ראש הממשלה הדרום קוריאני, צ'ואי קיונג והאן, ניסה להרגיע את הציבור ואמר, "חייבים להמשיך בחיי היום יום, ולא להיות מודאגים יתר על המידה", הוא קרא לאזרחים להמשיך להוציא כסף. קריאתו באה בעקבות ירידות חדות ברכישות ברשתות המזון בפרט ובצריכה בכלל.

נגיף "מרס" נגרם על ידי וירוס ממשפחת הקורונה. המחלה מתבטאת בחום, שיעול וקוצר נשימה. בהמשך נפגעים גם מערכת העיכול והכליות. כמחצית מהנדבקים מתים מהמחלה. עד היום לא נמצאה תרופה לנגיף.

לפני כשנה הכה הנגיף בערב הסעודית שם נדבקו כ-460 בני אדם מתוכם מתו 110, ומניין הנשאים בעולם עומד 1,257 מתוכם מתו 448 כך על פי נתוני המרכז האירופי למניעת מחלות.