השב"ס: אוויר? לא בתאו של יעקב טייטל

עו"ד פילץ שביקר בתאו של יעקב טייטל השובת רעב נוכח לדעת כי שב"ס הוציא מתא הבידוד את המאוורר וסגר את מערכת האוורור. "חייו בסכנה".

אבי חיים , כ"ג בסיון תשע"ה

לפני גזר דין. טייטל
לפני גזר דין. טייטל
פלאש 90

בשירות בתי הסוהר החליטו להוציא מתא הבידוד, בו שוהה האסיר יעקב טייטל, את המאוורר ולסגור את מערכת האוורור.

עו"ד רחביה פילץ מארגון חוננו שהגיע לבדוק את מצבו בתא הצינוק וגילה לתדהמתו את ההחלטה, אמר כי השב"ס "מנסה לשבור את רוחו באמצעים פסולים".

פילץ שיגר פנייה דחופה לנציב שב"ס, אהרון פרנקו וכתב, "אתמול ביקרתי את מרשי ונוכחתי כי שב"ס הוציא מתאו את המאוורר שברשותו. כמו כן, מערכת האוורור של תאו הפסיקה לפעול וזאת ככל הנראה בכוונת מכוון".

"אנו נמצאים בימים בהם שורר שרב וחום כבד והשהות בתאים - גם עם אוורור ומאוורר, הינה קשה. הוצאת המאוורר מתאו וכן הפסקת פעילותה של מערכת האוורור בתא, גורמת לתנאי מחיה קשים ביותר בתא ולסכנה בריאותית ממשית למרשי, שגם כך מצבו הרפואי מדורדר בעקבות שביתת הרעב", הדגיש עו"ד פילץ וציין כי טייטל סובל ממחלת אסתמה, דבר שבשילוב עם החום הכבד והתנאים בתא מעמידים את חייו בסכנה של ממש.

פילץ דורש מנציב שב"ס להתערב ולהשיב את מערכת האוורור בתא לפעולה, "מהתנהלות שב"ס עולה התמונה, כי ברצונכם להפעיל לחץ פסול על מרשי וזאת ככל הנראה בכדי לשבור אותו ממאבקו על זכויותיו לביקורים ולקשר תקין עם משפחתו".

נזכיר כי טייטל החל בשביתת הרעב, לאחר שהתבשר על פגיעה משמעותית בשעות הביקור המצומצמות המותרות לו עם משפחתו. הוא מנוע מלצאת לחופשות בשל הוראות שב"ס, ולפיכך הקשר עם משפחתו מסתכם בביקורים בלבד.