בדקה ה-90: ארגנטינה ומסי סיימו בתיקו 2:2

קופה אמריקה: בית ב' נפתח עם סנסציה, כשנבחרתו של מסי, ארגנטינה, המועמדת ללכת עד הסוף, סיימה רק בתיקו 2:2 מול פארגוואי.

נרי וייס , כ"ז בסיון תשע"ה

ארגנטינה לא מאמינה. ואלדס חוגג
ארגנטינה לא מאמינה. ואלדס חוגג
צילום: רויטרס

היא הייתה צריכה ללכת עד הסוף, אך האם כבר אפשר להמר שזה לא יקרה גם הפעם? נבחרת ארגנטינה, המוכשרת ביותר בטורניר קופה אמריקה, פתחה ברגל שמאל את הטורניר הדרום אמריקאי כשסיימה בתיקו 2:2 מול נבחרת פראגוואי החלשה.

הארגנטינאים שהגיעו אשתקד לגמר המונדיאל אך הפסידו בסיומו לנבחרת גרמניה המצויינת, הם ללא ספק הנבחרת המושפעת ביותר בכוכבים. קרלוס טבס, ליונל מסי, קון אגוארו, אנחל די מריה ועוד שלל שחקנים נמנים על סגל הנבחרת הארגנטינאית, אם לא יזכו בטורניר הדרום אמריקאי הנוכחי, מתי יזכו בטורניר אחר?

ארגנטינה פתחה טוב את המשחק הראשון בטורניר הדרום אמריקאי, מול פראגוואי. בדקה ה-29 מיחל סאמודיו הפראגוואי ניסה להחזיר את הכדור לעבר שוערו שלו, אך מי שהשתלט על המסירה היה קון אגוארו הנפלא. החלוץ הארגנטינאי לא התבלבל, עבר את השוער ובקלות גלגל את הכדור לשער האדומים. 1:0 לארגנטינה.

לא עברו שש דקות, וארגנטינה עושה זאת שוב. פנדל מפוקפק שנשרק לזכות ארגנטינה, נבעט על ידי הכוכב הגדול ליונל מסי היישר פנימה, 2:0 לתכולים, בדרך לפרק את פראגוואי החלשה? 

לא אם זה תלוי באנמיות של הכוכבים הארגנטינאים. הפארגוואים השתלטו על המשחק בתחילת המחצית השניה, ובדקה ה-60 הצדיקו את הלך הרוחות כשצימקו את התוצאה עם שער אדיר מרחוק. 

הפראגוואים לא אמרו נואש והמשיכו לנסות את רומרו השוער הארגנטינאי, שהציל את נבחרתו שוב ושוב. בדקה ה-90, גם רומרו לא יכול היה לפצצה של לוקאס באריוס שכפה שיוויון 2:2.

במשחק נוסף בבית ב', ניצחה נבחרת אורוגוואי ללא סוארס המושעה, את נבחרת ג'מייקה בתוצאה 0:1.

ארגנטינה שוב לא תזכה בטורניר יוקרתי? קשה לראות מתי תעשה זאת, אם לא בטורניר הדרום אמריקאי הנוכחי.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il