כך תיחמנה זועבי את הכנסת

חברת הכנסת חנין זועבי (הרשימה המשותפת) טסה במימון זר לכנס "ישראל ואפרטהייד" - באישור הכנסת.

ערוץ 7 , כ"ח בסיון תשע"ה

חנין זועבי
חנין זועבי
צילום: דוד ועקנין, פלאש 90

חברת הכנסת חנין זועבי (הרשימה המשותפת) נסעה במימון זר ובאישור הכנסת לכנס שכותרתו "ישראל, גזענות ואפרטהייד".

אתר וואלה דיווח כי זועבי השמיטה מהבקשה לכנסת אירוע שנערך באוניברסיטת קולומביה שבניו יורק, תחת הכותרת "ישראל, גזענות ואפרטהייד: מבט מבפנים עם חנין זועבי".

בכנסת הדגישו כי אין בעיה חוקית עם מעשיה של זועבי, וכי חבר כנסת לא חייב למסור את הלו"ז המלא של ביקוריו אך השאלה היא אם חבר כנסת בישראל יכול להשתתף באירוע הקובע כי ישראל היא מדינת אפרטהייד גזענית.

במהלך הכנס, כך כל פי הדיווח, תקפה זועבי את יחסה של ישראל למיעוט הערבי החי במדינה. "בישראל אתם נחשבים פלסטינים. אני, אסור לי לקרוא לעצמי 'פלסטינית'. בפועל, הכיבוש כופה עלינו לנטוש את הזהות שלנו. אסור לנו לקרוא לעצמנו 'פלסטינים'. הכיבוש מחייב אותנו להרגיש ולקרוא לעצמנו 'ישראלים', אבל לא מבחינת הזכויות, אלא מבחינת הנאמנות", האשימה חברת הכנסת.

"בישראל אין רק חוקים גזעניים, אלא חוקים הקשורים לנאמנות. לפי החוק הישראלי, אם אתה מבקש שוויון, זה לא חוקי... והרי שמדובר בהיפוך מבחינת ההיגיון".

"בישראל, מפלגה שאינה תומכת בהיותה של ישראל מדינה יהודית, 'לא שווה' לשאר המפלגות. כלומר, זו מדינה שמתנהלת כפרויקט ציוני גזעני, ולא כמדינה. הפרויקט הציוני בנה מדינה, והמדינה ממשיכה להתנהל כפרויקט ציוני ולא מתנהלת כישות מדינית. אנחנו עדיין ניצבים בפני פרויקט כיבוש שמטרתו לייהד את 'האדמה' ולגזול אותה, זו לא מדינה שמתנהלת באופן טבעית".

ח״כ שרון גל (ישראל ביתנו) מסר בתגובה "יש מחבלת בתוכינו ואנחנו ממשיכים לעצום את העיניים - ולתת לתופעה הזאת להשתולל ולפעול נגד קיומה של ישראל כמדינה יהודית. תיקון חוק יסוד הכנסת שהנחתי המגדיר במפורש את הגבול בין חופש הביטוי לתמיכה בטרור הוא צורך השעה".