הרב נכטיילר נפרד מכהונת מנכ"ל יב"ע

במרכז שפירא התקיים הבוקר אירוע פרידה לרב בני נכטיילר המעביר את שרביט כהונת מנכ"ל רשת ישיבות בני עקיבא לאלחנן גלט.

שמעון כהן , כ"ח בסיון תשע"ה

נפרדים מהרב נכטיילר
נפרדים מהרב נכטיילר
צילום: דוברות יב"ע

לפני הצהריים קיים היום (שני) מנכ"ל רשת ישיבות ואולפנות בני עקיבא, הרב בני נכטיילר, מפגש פרידה מהצוות המנהל של הרשת.

הרב נכטיילר הודיע לפני שבוע כי לאור בקשתו של מנכ"ל הרשת לשעבר, אלחנן גלט, לחזור לתפקיד זה עם תום כהונתו כמנכ"ל המשרד לשירותי דת, בכוונתו לפנות עבור גלט את כיסא המנכ"ל.

ברשת מציינים כי הרב נכטיילר ישוב לכהן בצוות מנהל החינוך של הרשת.

במהלך אירוע הפרידה שהתקיים במרכז שפירא הודה הרב נכטיילר לצוות שליווה אותו בשנתיים האחרונות, ושהיה שותף איתו לאתגרים רבים בימים קשים בהם נאלצה הרשת להתמודד עם השלכות חטיפת הנערים ו'צוק איתן', אירועים שהשפיעו בין השאר גם על תהליך מבחני הבגרויות ומהלכי ההיערכות לשנת הלימודים כאשר רבים מהמורים והמנהלים היו מגויסים בצווי 8.

במכתב הסיכום ששלח למנהלים התייחס הרב נכטיילר לחשיבות שאותה הוא רואה בחקיקת תיקצוב מוסדות החינוך, מהלך שימנע קשיים כלכליים לרשת בני עקיבא ולרשתות החינוך בכלל. מהלך הכרחי בעיקר לנוכח הפעולות המתקיימות בתקופה זו להוזלת שכר הלימוד בישיבות ובאולפנות.

ראש תחום חינוך ברשת ישיבות ואולפנות בני עקיבא, הרב יונה גודמן, הודה לרב נכטיילר על השותפות, הפתיחות והחשיבה המשותפת וציין כי "הנוער שלנו ילמד בעתיד כמה הוא הרוויח מהיוזמות החינוכיות הרבות שהובלת וגם מהפעולות שלך לקידום אולפנה לאומנויות שירת הים".

גם סמנכ"ל הכספים, אבי שחר, הודה לרב נכטיילר על השותפות המלאה בעבודה ובקבלת ההחלטות, והוסיף כי בתקופת כהונתו של נכטיילר הועצמו ראשי המחוזות.

המנכ"ל היוצא אמר לסיכום כי האתגר הגדול ביותר הוא "להמשיך בחינוך לערכים וחינוך תורני ולהקנות את הכלים הנכונים לתלמידים ולתלמידות להתמודד עם החיים בחוץ ולהמשיך לחיות כבני תורה".