ברש"פ אין ספקות: פלשתין מהירדן ועד הים

שתי מדינות? על זה מדברים רק בישראל. תנועתו של אבו מאזן ממשיכה להצהיר על כוונותיה המדיניות – פלשתין מהים ועד הירדן.

שמעון כהן , כ"ח בסיון תשע"ה

"פלשתין" השלמה
"פלשתין" השלמה
צילום: צילום מסך. 'מבט'

ככל שבישראל מתחזק הלחץ הפנימי על הממשלה לשוב אל מתווה שתי המדינות ברשות הפלשתינית נמשכת ומתחזקת ההקצנה הרואה בישראל כולה מדינה אחת – מדינת פלשתין.

במכון 'מבט לתקשורת הפלשתינים' ממשיכות להצטבר עדויות לעוד ועוד פרסומים רשמיים של הרש"פ ובהם מובהר היעד המדיני אליו חותרת הרשות – פלשתין מהירדן ועד הים.

ב'מבט' מדווחים כי לרגל יום הנכבה, היום שבו פלשתינים מנציחים את "אסון" הקמת מדינת ישראל, הדגישה שוב תנועת פת"ח, שבראשה עומד מחמוד עבאס, את המסר שעל פיו אין מקום לישראל באזור. תנועת הפת"ח פרסמה בעמוד הפייסבוק שלה את הטקסט הבא, שמשמעותו ברורה: "ציון יום הנכבה בטובאס: מהים ועד הנהר שלה - היא [הארץ] שלנו. שבים שבים".

עוד מציינים ב'מבט' כי פוסט אחר של פת"ח העביר גם הוא את אותו המסר בצורה חזותית, בתמונה המציגה את מפת "פלשתין" שכוללת את שטחי ישראל והרש"פ. בחלק העליון של התמונה מתנוסס הדגל הפלשתיני ומתחתיו תמונה של מבנה כיפת הסלע (התמונה למעלה). הטקסט הנלווה לתמונה מציג את ירושלים ואת הגליל כחלק מ"פלשתין": "בוקר טוב, הו פלשתין, בוקר טוב לארץ הזיתים והשלום, בוקר טוב לירושלים, בוקר טוב הו עזה, בוקר טוב הו הגדה [המערבית], בוקר טוב לגליל".

לדיווח זה מוסיפים ראשי 'מבט' ומעירים כי תנועת הפת"ח אינה הארגון הפלשתיני היחידי המציג את כל ישראל בתור "פלשתין". במכון מזכירים כי אנשיהם תיעדו כי כוחות הביטחון הלאומי של הרש"פ מציגים באופן קבוע ערים, ישובים, ואתרים בישראל כחלק מ"פלשתין" או "פלשתין הכבושה". עוד מציינים שם כי גם משמר הנשיאות של הרש"פ מציג באופן דומה את כל ישראל בתור "פלשתין".