גפני: די עם הצביעות, החרדים רוצים לעבוד

בכנס בהשתתפות מאות נשים חרדיות עובדות הבטיח גפני: נילחם נגד אפליית השכר שלכן. עבורי הכנס הזה הוא היסטוריה.

רעות הדר , כ"ט בסיון תשע"ה

יו"ר ועדת הכספים ח''כ משה גפני (יהדות התורה) השתתף בכנס של ארגון "תמך" בירושלים עם מאות נשים חרדיות עובדות.

"עבורי הכנס הזה הוא היסטוריה", אמר גפני. ''עד היום אומרים שהחרדים לא עובדים, איפה כל הנואמים הללו? שיבואו לכאן לאולם ויראו את כמות הנשים החרדיות שעובדות, שלא שינו את אורח חיים החרדי והתורני במאומה.

לדבריו הציבור החרדי רוצה לצאת לעבוד. "לא התפשרנו על כלום ולא נתפשר גם הלאה. ישנם רבים שלומדים תורה ונילחם על כך שיוכלו להמשיך בכך, אך רבים אחרים מחפשים עבודה וצריך לסייע בידם". 

גפני סיפר על הרמה הגבוהה של הנשים החרדיות. "משיחות רבות שקיימתי עם ראשי המשק ומנהלי חברות גדולות, הם אומרים באופן ברור שהנשים החרדיות שעובדות אצלם, הן ברמה גבוהה מאד, מוסרית, ערכית, מקצועית, הן נאמנות, הן מסורות, והן מעל לממוצע של העובדים במשרדים שלהם".

גפני הבטיח לפעול בשיתוף פעולה גם עם שר הכלכלה אריה דרעי ושרים אחרים, כדי לקדם את היזמות החרדית. "יש לי ברוגז גדול על כך שחרדיות משתכרות הרבה פחות ממקביליהן.

''לעתים שתיהן יכולות לעבוד באותו חדר, באותה משרה, החילונית תקבל פי שניים בשכר ממקבילתה החרדית, אנו נפעל בנושא הזה כמו שנפעל בכל נושא התעסוקה במגזר החרדי, לא יתכן שיפלו לרעה חרדים בגלל שהם חרדים, נקדם את החוק לאפלייה מתקנת לציבור החרדי, ונפעל לכך שיהיו דירקטורים חרדים".

"די עם הצביעות הזו שהחרדים לא רוצים לעבוד, בואו למשרד שלי, תראו את ערימת קורות החיים של חרדים וחרדיות שמחפשים עבודה", הוסיף.