"'אל מידאן' - עימות מתמשך עם מדינת ישראל"

נציגי המשפחות השכולות הציגו לשרת התרבות, מירי רגב, תחקיר שקיימו על "אל־מידאן", "מדובר בתיאטרון פלסטיני עם נרטבים פלסטינים".

אבי חיים , כ"ט בסיון תשע"ה

יוסי צור
יוסי צור
צילום: פלאש 90

בארגון "אלמגור" אומרים הערב (שלישי) כי נציגי המשפחות השכולות העבירו לשרת התרבות, מירי רגב, את התחקיר שהוזמן על ידי הארגון, בנוגע לתיאטרון הערבי בחיפה "אל־מידאן".

יוסי צור אב שכול מחיפה וראש מטה המאבק ב"אלמגור" אמר, "העברנו את הממצאים הראשוניים לידי משרד התרבות ונמסרו ממצאים חמורים נוספים על ידי יו"ר המועצה לתרבות ואומנות. החומרים נבדקים כעת על ידי הגורמים המקצועיים ובכוונתנו לפרסם את החומרים שברשותנו בהמשך".

צור מגלה שהתחקיר בתחילה יועד להיות על ההצגה אבל קיבל תפנית כשהתגלתה התמונה המקיפה על התיאטרון שצריכה לדבריו להדאיג כל ישראלי טוב, "בין אם הוא יהודי או בין אם הוא ערבי שואף דו-קיום". לדבריו לא מדובר בתיאטרון ערבי ישראלי אלא בתיאטרון פלסטיני עם נרטבים פלסטינים.

האב השכול רון קרמן, סיפר, "גילינו עימות מתמשך עם מדינת ישראל וערכיה ולהפתעתנו במימון מתמשך של המדינה. החומרים נמסרו לשרת התרבות ואנו מתכוונים להביאם לשרים ולרשויות המוסמכות הנוספים".

השניים מבקרים את משרד התרבות שלדבריהם התנהל עד כה בנושא תקציבי התרבות ב'שגר ושכח', "המשרד אינו עוקב אחר התכנים במוסדות התרבות אותם היא ממנת בשם חופש הביטוי, מה שמאפשר להם לעסוק בכל מה שבא להם. כתוצאה מהתנהלות זו אנחנו, משלמי המיסים מממנים גוף המטפח נרטיבים של ההתנגדות למדינת היהודים והזדהות עם מבצעי טרור".

באלמגור אומרים כי אם המדינה חוששת מפיקוח "אנחנו נעשה זאת ונהייה כיפת הברזל שלה".