השר דרעי: תכנית אסטרטגית לפיתוח הצפון

השר אריה דרעי, ביקר בטבריה ונפגש עם ראש העיר, "להרים את הצפון ברמת התעסוקה, חינוך, הגירה חיובית ועוד".

חזקי ברוך , כ"ט בסיון תשע"ה

אריה דרעי בטבריה
אריה דרעי בטבריה
צילום: דוברות עיריית טבריה

שר הכלכלה והשר לפיתוח הנגב והגליל, אריה דרעי, ביקר היום (שלישי) בטבריה, עם צמרת משרדי הכלכלה ופיתוח הנגב והגליל.

ראש העיר קידם בברכה את השר ואיחל לו בהצלחה בתפקידו החדש. בהמשך סקר ראש העיר בפני השר את תמונת המצב בעיר, במספר מישורים והציג את הנושאים השונים שעלו בדיון: מצב אזורי התעסוקה, קידום פיתוח קריית ההיי-טק, מתן תמריצים לחברות ועסקים, סיוע נוסף להשלמת פרוייקט השוק העירוני, סקירה מקיפה אודות תמ"א 38 – חיזוק מבנים, פיתוח מנגנונים כלכליים להתחדשות עירונית, חיזוק העסקים והמלונות ברחוב הגליל, כולל סוגיית בניין לב הגליל. מתן תמיכה וסיוע בהקמת קריית הספורט והאצטדיון העירוני, וטיפול במחסור במעונות יום.

השר דרעי אמר במהלך הדיון, "אני מרבה לבקר בטבריה, העיר איננה זרה לי, אני מכיר אותה מקרוב כבר 30 שנה. יש לנו כוונה לטפל באזור הצפון בו ישנה בעיה של תעסוקה, בריאות ומוסדות רפואיים, פערים בתשתיות כבישים ורכבות. מנגד דווקא באזור הדרום ישנה התקדמות במישורים שהזכרתי כרגע.

בכוונתי להוביל בממשלה תוכנית אסטרטגית לטיפול בצפון שתחייב את כלל משרדי הממשלה, ומי שיוביל אותה יהיו משרדי הכלכלה והמשרד לפיתוח הנגב והגליל. מטרת התוכנית שתתפרס על חמש שנים, היא להרים את הצפון ברמת התעסוקה, חינוך, הגירה חיובית ועוד. לשם כך נכנס בקרוב ועדת שרים שתחליט על הנושא החשוב הזה".

דרעי ציין כי טבריה זקוקה לטיפול רב מערכתי, "העבודה כאן כלל לא קלה, היא מתאפיינת בהרבה אתגרים ופוטנציאל עצום. אנחה את הגורמים המוסמכים במשרד הכלכלה ומשרד נגב גליל, לבחון דרכים כיצד ניתן לסייע לעיר טבריה, כפי שהציג זאת בפניי ראש העיר יוסי בן דוד".