קופה אמריקה: ארגנטינה עדיין במירוץ לאליפות

הנבחרת הארגנטינאית הייתה יכולה למצוא את עצמה מחוץ לטורניר היוקרתי, כשאת המשחק הראשון סיימה עם תיקו. הלילה ניצחה את אורוגוואי.

נרי וייס , ל' בסיון תשע"ה

מסי. יביא גביע? בינתיים לא פוגע
מסי. יביא גביע? בינתיים לא פוגע
צילום: רויטרס

כמעט ונבחרת ארגנטינה מצאו את עצמם בסיומו של משחק נוסף בשלב הבתים של טורניר הכדורגל הדרום אמריקאי, מחוץ לטורניר. רק שער נגיחה של סרחיו קון אגוארו, החלוץ של מנצ'סטר סיטי, בדקה ה-56, הביא למעט אוויר עבור טאטה מרטינו, ליונל מסי ושאר חברי הנבחרת.

ארגנטינה עלתה למשחק קשה מול נבחרת אורוגוואי, שחסרה את חלוצה הבכיר לואיס סוארס בעקבות פרשת הנשיכה שלו במונדיאל לפני שנה. ארגנטינה ידעה כי כל תוצאה מלבד ניצחון, עשויה לשאיר אותה מחוץ למירוץ האליפות.

למשך רגעים רבים במשחק אכן היה נראה שסוף דרכה של נבחרת ארגנטינה בטורניר מתקרב, ואל השיא הגיעו כשממאמנם, טאטה מרטינו הורחק אחרי שהעיר לשופט המשחק ומשחק חלש נוסף של ליונל מסי במדי הנבחרת.

השחקנים האורוגוואים נשכו, שרטו ונלחמו על כל כדור, אבל רומרו השוער המצויין של נבחרת ארגנטינה מנע מספר שערים, כולל אחד במצב של 1:0 ובדקה קריטית.

בחסרונו של מסי, על אף שנכח על כר הדשא, מי שבא לעבוד בנבחרת ארגנטינה הוא רק קון אגוארו המצויין שהיה שם עבור נבחרתו, ושער נגיחה שלו בדקה ה-65 הביאה את שלוש הנקודות החשובות עבור הנבחרת הארגנטינאית, שמציבים אותה במקום השני בבית ב'.

מי שמחזיקה במקום הראשון בבית ב' היא נבחרת פארגוואי המפתיעה. אחרי שסיימה בתיקו מול ארגנטינה, הפעם היא גם ניצחה, את נבחרת ג'מייקה האורחת בתוצאה 0:1.

במחזור הבא, תפגוש פארגוואי את אורוגוואי וארגנטינה את ג'מייקה. איך זה ייגמר?  


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il